Üzgünüz...

Babylon.com.tr kullandığınız browser'ı desteklememektedir. Lütfen tarayıcını daha güncel bir versiyon ile değiştiriniz.

TARAYICINI GÜNCELLE DEVAM ET

Kapat
Radio
RADYO BABYLON by ()
on

Blog O Gece Babylon Soundgarden İstanbul // Rave Mag

 • Etkinlik Babylon Soundgarden İstanbul 2014
 • Tarih3 Haziran 2014 12:17
Babylon Soundgarden İstanbul // Rave Mag

Teftiş: Babylon Soundgarden İstanbul'14

Yurda düşen ilk Soundgarden’la yazın gelişini referans aldığımız Babylon Soundgarden’ın bu seneki İstanbul ayağı geçtiğimiz cumartesi Parkorman’da gerçekleşti.

Devamını teftiş notlarımıza bırakalım:

- Öncelikle geçen seneden beri beni HALA rahatsız eden bir şeyi aradan son kez çıkararak başlayayım. Soundgarden ‘13e gitmiş miydiniz veya oradayken Kings of Convenience’ı izlemiş miydiniz bilmiyorum; ben gitmiştim ve izlemiştim.

Evet, konuyu infamous “ya sus ya terk et”e getiriyorum. Bilmeyenler için özetle; geçen seneki Soundgarden’ın çoğu kişi için ağır topu olan Kings of Convenience, sahnede henüz birkaç şarkı söylemişken performansı durdurmuş ve aralarında konuşmakta olan seyircileri “Bu konserde yalnızca iki gitar ve iki ses kullanıldığının farkında mısınız? Konuşmak istiyorsanız arka taraftaki sahneye [[RBMA]] gidin, orada da var var.” şeklinde azarlamıştı.

Soundgarden benim Kings of Convenience’ı ilk canlı izleyişim değildi; daha öncekinin Babylon’da olduğunu düşünürsek Babylon/Pozitif yetkililerinin de değildi. Soundgarden benim ilk festivalim de değildi, geçen sene 24. yıllarında olduklarını düşünürsek Pozitif yetkililerinin de değildi.

Buna rağmen senelerdir yazı müjdelemekle bir tutulan ve karnaval havası formülüyle pazarlanan bir festivalde şu zincir yaşanmış oldu;

a-) line up’ın en orta yerine festivali yapan şirketin kendi mekanına getirirken ‘silent concert’ duyurusu yaptığı bir grup yapıştırıldı; üstelik de her zaman –haklı olarak- en kalabalık izleyicinin olduğu ana sahneye yerleştirildi.

b-) grup üyelerinin seyircilerin mutlak sessizliğine yönelik beklentisi düzeltilmedi.

c-) oluşan gerginlikten geliş amaçları %65 müzikse %35 sohbet muhabbet takılma eğlenme olan seyirciler zararlı çıktı.

Şimdi bunu bu sene için neden anlattım?

Daha önce hayatımda hiçbir konserde ya da festivalde [ya da önceki Soundgarden’larda] yaşamamış olduğum bu durumun iticiliğiyle aslında takip eden senelere yönelik hevesim bile kırılmıştı. Neyse ki 2014 için olan line up açıklanınca gördük ki bu kez tamamı o lise öğretmeni havasından uzak isimler bir arada toplanmış.

2014’ün İstanbul Soundgarden’ı, son senelerin en keyifli Soundgarden line up’ına sahipti, ve festival alanına da bunun mutluluğuyla gidildi.

- Line up geçtiğimiz senelerden iyi olsa da alan süslemesi ne yazık ki bu sene daha sönüktü. Red Bull Music Academy Stage’e giden orman koridoru bu kez çok çıplaktı örneğin, kapıdan festival alanına yürürkenki yumurtadan fırlamış bacaklar da geçtiğimiz senelerdeki süslemelere göre biraz basitti.

Gerçi main stage’in sahne süslemeleri sevimliydi.

- Festivalle çakışan saatlerdeki CL finalinin festival alanında canlı yayınlanıyor olması güzel ayrıntıydı.

Finali kaçırmamak için gelmeyen hiçbir arkadaşım sonradan sırf bu sayede gelmeye karar vermedi, ya da gün boyunca “final sırasında ben gösterilen yere izlemeye gidicem, kalanı bensiz düşünün” diyen hiçbir arkadaşım da o saat geldiğinde dans etmeyi bırakıp ekran karşısına koşmadı; ama olsun, koşacak olan için güzel hareketti.

- Pozitif’in bizim de şurada ayrıntılı açıklamış olduğumuz şahane Soma İçin Müzik hareketini artık zaten duymayan, bilmeyen kalmadı; fakat olayın bir de ikinci boyutu vardı. Bilet fiyatlarında alt sınırın 10 tl’ye düşmüş olmasının “içeri doluşacak insanlara” etkisinden çekinip aylar öncesinden heveslenmeye başladıkları etkinliklere bile olay Soma İçin Müzik halini alınca mesafelenen arkadaşlarımın [[the unbearable lightness of beyaz türkizm]] korktuğunun aksine kitlenin İstanbul’un her zamanki festival kitlesinden hiçbir farkı yoktu.

Hatta bir ara RBMA sahnesindeyken Barış’ın yarısı boş bira bardağını “sen iyi bir insana benziyorsun” diyerek kendi şişe votkasıyla tamamlayan gizemli yabancımıza da özel paragraf açmak isterim; sen de şahane bir insana benziyordun. : )

- Tuvaletlerde festival boyunca tabii ki çok sıra vardı, ama festival sırasında bundan daha doğal bir şey de olamaz zaten. Buna rağmen [yine festival standartlatına göre tabii-] hepsi günün her anı gayet temizdi. Ayrıca festivalin en ağır, en tatsız işini yapan temizlik görevlilerin hepsi her denk geldiğimde çok güleryüzlülerdi.

- Bir diğer teşekkür de Soundgarden’ın hala az-yüklesen-dert-çok-yüklesen-dert para kart sistemine geçmemiş oluşuna gelsin. Her sene belki bu sene geçmişlerdir diye korkuyla gidiyorum, her sene beni tekrar tekrar mutlu ediyorlar.

- Paradan bahsetmişken; bu sene de 5′e kadar happy hour varmış. Ve ben bu sene de kaçırmışım.

- Bir de geçen sene akşam 10dan sonra festival alanındaki hiçbir barda hiçbir kokteyl kalmamıştı; hatta Red Bull Music Academy’le iş birliği içinde yapılan bir festivalin barlarından birinden kokteyli geçtim “red bull kalmadı votka kola olsa olur mu” lafıyla uğurlanarak zoru başarmıştım. Bu sene kalmamışlık durumu yoktu; ama içinde votka bulundurması gereken iki farklı şey denedim, ikisinin de içinde votka bulamadım ..belki votkaları kalmadığını söylemek istememiş olabilirler. : (

Babylon Soundgarden İstanbul // Rave Mag

Gelelim bir müzik festivalinin esas öğeleri olan performanslara;

- Canlısını çok merak ediyor olduğum halde farklı sahnelerde zincirlenen FM Belfast ve Ah! Kosmos’un arasında ölüm grubuna düşmüş olduğu için Güneş Alpman’ın Alpman & the Midnight Walkers’ında 10 dakika falan kalabildim. Anladığım kadarıyla olay folk’ta geçiyordu.

- Hemen ardından koşturduğumuz ana sahnedeki İzlandalı FM Belfast, beklentimin çokçokçok çok üstündeydi. I Can Feel LoveFrequencyBrighter Days gibi çok sevdiğim neşeli şarkıların sahipleri olsalar da gerçeklerinin de bu kadar neşeli olabileceğini hiç tahmin etmiyordum. Sıfır visual’a [zaten hava aydınlıktı] rağmen festivalin en canlı sahnesi onlarınki oldu. Grubun her bir üyesi, davulcusuna kadar, inanılmaz hareketliydi ve bulaşıcı enerjileri sayesinde ufak başlayan sahne önü kitleleri özellikle I Don’t Want to Go to Sleep Either sırasında spontane birleşip tanışmadan dans eden insan gruplarına katlanmıştı. Final anında mini Prodigy cover’ı dinlemek de bonus’umuz oldu : )

- Ana sahnede FM Belfast bittiği sırada Radyo Babylon sahnesinde Ah! Kosmos çoktan başlamıştı. Son yıllarda Türkiye’den çıkan en güzel ve tartışmasız en orijinal elektronik act’lerden biri olan Ah! Kosmos’u canlı dinleyebileceğim daha önceki tüm event’ler başka bir şeylerle çakışmış olduğundan bu kez [en azından kalan kısmını] ne olursa olsun kaçırmamaya çok kararlıydım.

İyi ki de yetişmişiz.

Ah! Kosmos’un performansını tanımlayan kelime “bütünlük”tü.

Sahnede Başak Günak’a [= Ah! Kosmos] eşlik edenler kimlerdi isim olarak bilmiyorum, ama her birinin ayrı ayrı ne kadar yetenekli ve bütün olarak ne kadar uyumlu oldukları, birlikte ortaya çıkardıkları işin ‘bütünlük’ halinden belliydi. Yansıtılan visual’lar da aynı bütüne hizmet edecek şekilde seçilmişti.

Ağaçların arasına gizlenmiş Radyo Babylon alanını bir anda dolduran ve o anki müziğin organikliğe yakışır organiklikteki koku da festival ruhuna yönelik artı puandı.

Babylon Soundgarden İstanbul // Rave Mag

- Ah! Kosmos’u bitiremeden koşturmalıklar sırasında bu kez de RBMA Stage vardı. Tüm arkadaşlarımın birbirlerini seviyor olduklarından daha çok sevdiğinden şüphelendiğim Kabus Kerim’in yerini alan Hey Douglas’ı dinlemeye giderken beni neyin beklediğine yönelik açıkçası çok fikrim yoktu. Zaten neslimi yavaş yavaş ele geçiren 70’erin türkçe psychedelic funk’ına bindirilmiş disco ritimlerini hala yakalayamayan bir ben kaldım sanırım. Ama böylece bana günün en güzel sürprizini yaşatan da Hey Douglas oldu. Öncelikle, beklediğim [/ korktuğum] kadar alaturka değildi; türkçe sözlü müzik kültürünüz hiç yok sansanız da yalnızca eski türk filmlerinden [- ki ben o alanında hiç iyi olmadığımı sanıyordum] bile yakalayabileceğiniz şarkılar ve onlarla aynı hard diskte dahi hayal edemeyeceğiniz batılı altyapılar bir aradaydı. Klasik doğu batı sentezi geyiğinin geyik olmaktan çıktığı bir andı, ve beni gerçekten çok eğlendirdi.

Babylon Soundgarden İstanbul // Rave Mag

- Funk’ın psychedelic ucuna dokunmuşken Afro tarafları boş geçmek olmayacağından Hey Douglas’ın seti biter bitmez tekrar ana sahneye, bu kez Seun Kuti’ye [[tıktık]] ve efsane babasından miras Egypt 80’ye geçtik [- koşturduğumuz kısmını tekrar etmeme artık gerek bile yok, di mi?]

Seun Kuti, Don’t Give That Shit to MeNa OilBlack WomanFire Dance gibi şarkılarına yabancılığı olmayan herkesin kendisinden tam olarak beklediği şeyi sundu; Afrika’nın bütün neşesi ve boncuklarını vura vura dans eden ablaları önümüzde, bütün acılarıysa çok uzağımızdaydı.

Tüm festival boyunca aklımda kalacak ikinci bir isimle çakışmayan [dolayısıyla bir an sahne önünde dans ediyorken ikinci an sahneler arası koşuşturmaca gerektirmeyen] tek performans Seun Kuti’ninki olduğundan da olabilir tabii, ama bana biraz fazla uzun sürmüş gibi geldi. Ki aslında o bile isabetti, insanlar sonlara doğru Sky Ferreira için konuşlanmaya başladıklarından yemek kuyruklarını azalmışken yakaladım.

Babylon Soundgarden İstanbul // Rave Mag

- Sky Ferreira [[tıktık]] demişken, 300 metre ötelerinde John Talabot varken Sky F. dinlemeyi tercih edecek arkadaşlara sahip olmadığım için kendimi gerçekten çok şanslı hissetsem de tam olarak bunu yapmakta olan insanları gördükçe şaşkınlığım şanslılığımı bastırdı.

Gerçi Sky Ferreira, önce mikrofonundaki arızayı fark etmeyip [-bu kısımdan emin değilim-] sonra da 6-7 şarkının falan ardından hemencecik yok olarak [-bu kısımdan eminim-] ‘müstahak’ın kelime anlamını Soundgarden sahnesine 3D halde getirmiş zaten.

- Ve John Talabot [[tıktık]]

Soundgarden, Barcelonalı dj/producer’ı aynı sene içinde 3. izleyişimin vesilesi oldu. Ve o setini bitirirken ben haftaya yine gelse yine gideceğimi düşünerek ayrılıyordum.

Günün ve gecenin benim için rakipsiz şekilde en en EN iyi performansıydı.

Alışık olduğumuzdan biraz daha minimal/downtempo başladığı setinde kısa süre sonra kendi imza stiline yükseldi, ve bitirene kadar da bir tek yerde bile hayal kırıklığı yaşatmadı.

Performansına yönelik tek sıkıntı arkasındaki visual’ların başlarda bir ara bozuk olmasıydı. Yani gerçekten bozuk anlamında bozuklardı. Görüntünün ortasında kapanacak şekilde bir bozukluktan bahsediyorum. Bir süre sonra onlar da toparlanınca, özellikle hareketli kurukafa görsellerinin olduğu anlarda, her şey kusursuzdu.

Babylon Soundgarden İstanbul // Rave Mag

Babylon Soundgarden İstanbul // Rave Mag

Tabii visual’lardan söz açılmışken zirveyi festivalin en dev headliner’ları olan Pet Shop Boys’a [[tıktık]] bırakmamak olmaz.

PSB’un kendilerinden önce başlayan, performansları boyunca da kimi zaman resmen kendilerinden rol çalar nitelikte devam eden ışık ve visual şovları, yalnızca bu festivalin değil, Türkiye’de izlemiş olduğum tüm konserlerin içinde en iyisiydi.

Geçen sene yine Pozitif organizasyonuyla ve yine Parkorman’a gelen The xx’teki sahne ışıkladırmasını düşünün, şimdi onu 3 haneli herhangi bir rakamla çarpın..hala yaklaşamadınız; ve xx’inkiler de çok iyi olduğundan örnek seçmiştim.

Ayrıca hem grubun hem de mükemmel bir koreografiyle hareket eden dansçıların her biri konseptle mükemmel uyum içinde olacak şekilde şarkıdan şarkıya değişen özel hazırlanmış kostümlerine de değinmemek olmaz.

Sahneye 2013 tarihli Electric’te yer alan Axis’le çıkan ikilinin tracklist’inde Thursday gibi başka Electric track’lerinin haricinde 2012 tarihli Elysium’dan şarkıları da vardı; ama It’s a SinDomino DancingWest End GirlsOpportunitiesGo WestRentAlways on My Mind gibi hiçbirimizin yaşının yetmeği klasikleri bizleri en çok eğlendirenler oldu. [Bir de Love, etc. ama onun senesine yetişememiş olacak kadar da genç değilim.]

- PSB’tan sözlerini dinlemelere kıyamayacak kadar sevdiğim Being Boring’le uğurlanırken aslında festival bitmişti, ama bizim koşturmacalarımız tabii ki bitmemişti.

Koştur koştur hemen nerede yapılıyor olursa olsun en sevdiğim aktivitelerden olan silent disco’ya gittik, gittik ve gördük ki saatlerdir boş kulaklık yokmuş; o saatten sonra da boşalmazmış.

Babylon Soundgarden İstanbul // Rave Mag

Özetle;

tüm gün süren bir etkinlikte organizasyona yönelik olarak beni mutsuz eden tek şeyin gecenin artık en en en en sonunda silent disco kulaklıklarının kişi sayısına yetemeyişi olduğundan hesapla 24 Mayıs, Türkiye’deki festival standartlarının çok üstünde ve çok çok keyifli bir gündü.

- Bu arada hem Taksim’de kayda değer bir şey olmadığından, hem de kalan enerjimizden ertesi günkü Chill Out’un [[teftiş içintıktık]] da sebeplenmesini istediğimizden, biz bu sefer after için eve geçtik, dolayısıyla Taksim’i yakın mesafe bulup almayı reddeden klasik taksici derdi bu sene ne durumdaydı bilmiyorum.

Babylon Soundgarden İstanbul // Rave Mag

via ravemag.com

"Bu içerik yalnızca Türkçedir."

Babylon Soundgarden İstanbul 2014
EtkinlikBabylon Soundgarden

Babylon Soundgarden İstanbul 2014

Geçmiş Etkinlik

ETKİNLİK SAYFASI
Babylon Soundgarden İstanbul 2014 Röportajları
Video Galeri

Babylon Soundgarden İstanbul 2014 Röportajları

4 yıl önce

 • Kategori8 Video
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • YazarBabylon TV
İZLE
John Talabot
VideoBabylon Interviews

John Talabot

4 yıl önce

İZLE
VİDEO SAYFASINA GİT
Sky Ferreira
VideoBabylon Interviews

Sky Ferreira

4 yıl önce

İZLE
VİDEO SAYFASINA GİT
Seun Kuti & Egypt '80
VideoBabylon Interviews

Seun Kuti & Egypt '80

4 yıl önce

İZLE
VİDEO SAYFASINA GİT
Mount Kimbie
VideoBabylon Interviews

Mount Kimbie

4 yıl önce

İZLE
VİDEO SAYFASINA GİT
Joystick Jay
VideoBabylon Interviews

Joystick Jay

4 yıl önce

İZLE
VİDEO SAYFASINA GİT
FM Belfast
VideoBabylon Interviews

FM Belfast

4 yıl önce

İZLE
VİDEO SAYFASINA GİT
Farazi v Kayra
VideoBabylon Interviews

Farazi v Kayra

4 yıl önce

İZLE
VİDEO SAYFASINA GİT
Kolektif İstanbul feat. Ciguli
VideoBabylon Interviews

Kolektif İstanbul feat. Ciguli

4 yıl önce

İZLE
VİDEO SAYFASINA GİT
Ali Gültekin
VideoBabylon Interviews

Ali Gültekin

4 yıl önce

İZLE
VİDEO SAYFASINA GİT
Kolektif İstanbul & Ciguli - Binnaz
VideoBabylon Sessions

Kolektif İstanbul & Ciguli - Binnaz

4 yıl önce

İZLE
VİDEO SAYFASINA GİT
Babylon Soundgarden İstanbul 2014 // Zülal Kalkandelen
BlogO Gece

Babylon Soundgarden İstanbul 2014 // Zülal Kalkandelen

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • Tarih29 Mayıs 2014 15:29
OKU
Babylon Soundgarden İstanbul 2014
GaleriEtkinlik Galerileri

Babylon Soundgarden İstanbul 2014

4 yıl önce

 • Kategori116 Fotoğraf
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • Tarih25 Mayıs 2014 10:00
KEŞFET
Astrofella Röportajı
BlogSoru & Cevap

Astrofella Röportajı

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • SanatçıAstrofella
OKU
Farazi v Kayra Röportajı!
BlogSoru & Cevap

Farazi v Kayra Röportajı!

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • SanatçıFarazi & Kayra
OKU
FM Belfast’dan Yeni Video
BlogMüzik Haberleri

FM Belfast’dan Yeni Video

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • SanatçıFM Belfast
OKU
John Talabot'tan "So True" Remix'i!
BlogMüzik Haberleri

John Talabot'tan "So True" Remix'i!

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • SanatçıJohn Talabot
OKU
FM Belfast Sizleri Bekliyor!
BlogMüzik Haberleri

FM Belfast Sizleri Bekliyor!

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • SanatçıFM Belfast
OKU
Kontra Plak’dan Babylon Soundgarden Playlisti
BlogMüzik Haberleri

Kontra Plak’dan Babylon Soundgarden Playlisti

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • YazarBabylon Blog
OKU
Babylon Soundgarden İstanbul 24 Mayıs'ta Parkorman'da!
VideoTeaser

Babylon Soundgarden İstanbul 24 Mayıs'ta Parkorman'da!

4 yıl önce

İZLE
VİDEO SAYFASINA GİT
Babylon Soundgarden İstanbul'da Pet Shop Boys ve Sky Ferreira dinlemeye hazır mısınız?
VideoTeaser

Babylon Soundgarden İstanbul'da Pet Shop Boys ve Sky Ferreira dinlemeye hazır mısınız?

4 yıl önce

İZLE
VİDEO SAYFASINA GİT
Babylon Soundgarden İstanbul 2014
VideoTeaser

Babylon Soundgarden İstanbul 2014

4 yıl önce

İZLE
VİDEO SAYFASINA GİT
Kabus Kerim Meze’de
BlogMüzik Haberleri

Kabus Kerim Meze’de

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • SanatçıKabus Kerim
OKU
Hayranlarının Gözünden Pet Shop Boys!
BlogEğlence Haberleri

Hayranlarının Gözünden Pet Shop Boys!

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • SanatçıPet Shop Boys
OKU
Seun Kuti’nin Yeni Albümü Üzerine…
BlogMüzik Haberleri

Seun Kuti’nin Yeni Albümü Üzerine…

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • SanatçıSeun Kuti
OKU
Red Bull Music Academy Sahnesi'ne Hazırlanın!
BlogMüzik Haberleri

Red Bull Music Academy Sahnesi'ne Hazırlanın!

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • YazarBabylon Blog
OKU
Pet Shop Boys - "Axis"
BlogMüzik Haberleri

Pet Shop Boys - "Axis"

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • SanatçıPet Shop Boys
OKU
Pet Shop Boys'tan Coachella Performansı
BlogMüzik Haberleri

Pet Shop Boys'tan Coachella Performansı

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • SanatçıPet Shop Boys
OKU
Binbir Çeşit Sky Ferreira!
BlogEğlence Haberleri

Binbir Çeşit Sky Ferreira!

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • SanatçıSky Ferreira
OKU
FM Belfast Röportajı!
BlogSoru & Cevap

FM Belfast Röportajı!

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • SanatçıFM Belfast
OKU
Babylon Soundgarden RBMA Radio Playlisti!
BlogMüzik Haberleri

Babylon Soundgarden RBMA Radio Playlisti!

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • YazarBabylon Blog
OKU
Radyo Babylon’da Babylon Soundgarden Playlisti!
BlogMüzik Haberleri

Radyo Babylon’da Babylon Soundgarden Playlisti!

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • YazarBabylon Blog
OKU
FM Belfast'tan Yeni Albüm; "Brighter Days"!
BlogMüzik Haberleri

FM Belfast'tan Yeni Albüm; "Brighter Days"!

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • SanatçıFM Belfast
OKU
Sky Ferreira'dan "I Blame Myself" Savunması
BlogMüzik Haberleri

Sky Ferreira'dan "I Blame Myself" Savunması

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • SanatçıSky Ferreira
OKU
Pet Shop Boys İle Eğlenmeye Hazır Olun!
BlogMüzik Haberleri

Pet Shop Boys İle Eğlenmeye Hazır Olun!

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • SanatçıPet Shop Boys
OKU
Sky Ferreira Babylon Soundgarden'a Geliyor!
BlogMüzik Haberleri

Sky Ferreira Babylon Soundgarden'a Geliyor!

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • SanatçıSky Ferreira
OKU
John Talabot Babylon Soundgarden'da!
BlogMüzik Haberleri

John Talabot Babylon Soundgarden'da!

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • SanatçıJohn Talabot
OKU
FM Belfast Geliyor!
BlogMüzik Haberleri

FM Belfast Geliyor!

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • SanatçıFM Belfast
OKU
Seun Kuti & Egypt’80 BSG'de!
BlogMüzik Haberleri

Seun Kuti & Egypt’80 BSG'de!

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • SanatçıSeun Kuti & Fela's Egypt 80
OKU
Mount Kimbie Babylon Soundgarden’da!
BlogMüzik Haberleri

Mount Kimbie Babylon Soundgarden’da!

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • SanatçıMount Kimbie
OKU
Sky Ferreira - "Racid Girl"
BlogMüzik Haberleri

Sky Ferreira - "Racid Girl"

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • YazarBabylon Blog
OKU
Sky Ferreira & Ariel Pink
BlogMüzik Haberleri

Sky Ferreira & Ariel Pink

4 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden İstanbul 2014
 • YazarBabylon Blog
OKU
Nilipek.’in Albüm Lansmanından "Yeşil Çimler"
BlogO Gece

Nilipek.’in Albüm Lansmanından "Yeşil Çimler"

2 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikNilipek. Albüm Lansmanı
 • SanatçıNilipek.
OKU
Baskıya Müzikle Direnenlerin Özgür Vicdanları // Vegan Logic
BlogO Gece

Baskıya Müzikle Direnenlerin Özgür Vicdanları // Vegan Logic

3 yıl önce

 • KategoriBlog
 • SanatçıJoan Baez
 • Tarih6 Temmuz 2015 09:59
OKU
Babylon Soundgarden 2015'ten İzlenimler // Vegan Logic
BlogO Gece

Babylon Soundgarden 2015'ten İzlenimler // Vegan Logic

3 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden 2015
 • Tarih25 Mayıs 2015 10:59
OKU
Tony Allen // Rave Mag
BlogO Gece

Tony Allen // Rave Mag

3 yıl önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikTony Allen
 • Tarih6 Nisan 2015 09:54
OKU
A-wa ve Müziğin Kız Kardeşleri
BlogSanatçı İncelemeleri

A-wa ve Müziğin Kız Kardeşleri

10 ay önce

 • KategoriBlog
 • SanatçıA-WA
 • YazarBabylon Blog
OKU
Björk’ün Utopia’sının başlangıcı: The Gate
BlogMüzik Haberleri

Björk’ün Utopia’sının başlangıcı: The Gate

10 ay önce

 • KategoriBlog
 • YazarBabylon Blog
 • Tarih19 Eylül 2017 15:57
OKU
Yakın Mercek: Juju & Jordash
BlogSanatçı İncelemeleri

Yakın Mercek: Juju & Jordash

10 ay önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden 2017
 • SanatçıJuju & Jordash
OKU
Sonido Trópico ve Dans Bayrağını Gururla Taşıyan 5 Etkinlik
BlogSanatçı İncelemeleri

Sonido Trópico ve Dans Bayrağını Gururla Taşıyan 5 Etkinlik

10 ay önce

 • KategoriBlog
 • EtkinlikBabylon Soundgarden 2017
 • YazarBabylon Blog
OKU
Yükleniyor
Geri Yukarı
Kapat
Kapat
Kapat
Kapat

7 Ekim 2016 itibarıyla yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında yapılan düzenlemeleri incelemek için, ilgili kanunun 10. ve 11. maddeleri doğrultusunda hazırlanan “Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme Belgesi”ne buradan ulaşabilirsiniz.