Üzgünüz...

Babylon.com.tr kullandığınız browser'ı desteklememektedir. Lütfen tarayıcını daha güncel bir versiyon ile değiştiriniz.

TARAYICINI GÜNCELLE DEVAM ET

Kapat
Radio
RADYO BABYLON by ()
on

Event 21. Akbank Caz Festivali Hollie Cook featuring Prince Fatty & Horseman @ Babylon Lounge

TarzCaz, R&B - Soul - Funk

PROGRAM
  • Tarih 22 Ekim 2011 GEÇMİŞ ETKİNLİK
  • Mekan Babylon Lounge
  • Sanatçı Hollie Cook featuring Prince Fatty and Horseman
Hollie Cook featuring Prince Fatty & Horseman @ Babylon Lounge

Akbank Caz Festivali’nin bu sene Babylon’daki son gecesinde Anthony Joseph & The Spasm Band sonrası Babylon Lounge'da sahneyi sıcak dub ve rocksteady ritimleriyle Prince Fatty ve Hollie Cook alacak.

Dub müziğini caz müzikle birleştiren Prince Fatty, DJ setlerinde özellikle vintage plaklara yer vermesiyle biliniyor. Bol echo’lu ve reverb’lü, 70’ler reggae/dub tarzında seyredecek DJ setinde Prince Fatty’e vokalleriyle Hollie Cook eşlik edecek. Efsanevi Punk grubu Sex Pistols’ın davulcusu Paul Cook’ın kızı olan Hollie’nin vokallerinde kimi zaman David Bowie ve The Cure gibi isimlerin etkisi görülüyor. Ian Brown ve Jamie T. gibi İngiliz alternatif müziğinin önemli temsilcileriyle beraber çalışan Cook, özellikle Prince Fatty’nin en önemli yeraltı hitlerinden biri olan “Milk & Honey” deki ilgi çekici vokalleriyle de tanınıyor. Brighton merkezli alternatif müziğin ve sinemanın en önemli bağımsız platformlarından biri olan Mr. Bongo plak şirketinin sanatçısı olan ve geçtiğimiz Mayıs ayında buradan ilk albümünü yayınlayan Hollie Cook, Prince Fatty ile beraber Batı Londra’nın reggae dalgasını Babylon Lounge'a taşıyacak.

Program:

  • 22:00 Kapı Açılış
  • 23:59 Hollie Cook featuring Prince Fatty and Horseman
Yükleniyor
Geri Yukarı
Kapat
Kapat
Kapat
Kapat

7 Ekim 2016 itibarıyla yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında yapılan düzenlemeleri incelemek için, ilgili kanunun 10. ve 11. maddeleri doğrultusunda hazırlanan “Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme Belgesi”ne buradan ulaşabilirsiniz.