Üzgünüz...

Babylon.com.tr kullandığınız browser'ı desteklememektedir. Lütfen tarayıcını daha güncel bir versiyon ile değiştiriniz.

TARAYICINI GÜNCELLE DEVAM ET

Kapat
Radio
RADYO BABYLON by ()
on

Event 22. Akbank Caz Festivali The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble

TarzBlues, Caz

PROGRAM
  • Tarih 10 Ekim 2012 GEÇMİŞ ETKİNLİK
  • Mekan Babylon Asmalımescit
  • Sanatçı The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble
The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble

"Başta Jason Köhnen ve Gideon Kiers’in, Nosferatu, Metropolis gibi eski sessiz filmlere yeni müzikler besteleme projeleri şeklinde oluşan grup, 2004’te yeni üyelerin de katılmasının ardından ilk albümlerini 2006’da çıkardı. Zamanla eklenen farklı ülkelerden elemanlarla şimdiki haline dönüşen Hollanda kökenli grubun benzeri olmayan müzikleri caz, post-rock, elektronika gibi türlerden tınılar taşıyor. Canlı şovlarında dijital ve analoğu mümkün olduğunca aynı çatı altında birleştiren TKDE, enstrümanlar ile yazılımları harmanlayarak görsellerle destekledikleri, hem organik hem de elektronik bir performans sergiliyor.

Jason Kohnen: Bas, Piyano - Bass, Piano // Gideon Kiers: Davul - Drums // Hilary Jeffrey: Trombon - Trombone // Charlotte Cegarra: Vokal, Piyano, Flüt // Vocals, Piano, Flute // Nina Hitz: Çello - Cello // Sarah Anderson: Keman – Violin"

Başta Jason Köhnen ve Gideon Kiers’in, Nosferatu, Metropolis gibi eski sessiz filmlere yeni müzikler besteleme projeleri şeklinde oluşan grup, 2004’te yeni üyelerin de katılmasının ardından ilk albümlerini 2006’da çıkardı. Zamanla eklenen farklı ülkelerden elemanlarla şimdiki haline dönüşen Hollanda kökenli grubun benzeri olmayan müzikleri caz, post-rock, elektronika gibi türlerden tınılar taşıyor. Canlı şovlarında dijital ve analoğu mümkün olduğunca aynı çatı altında birleştiren TKDE, enstrümanlar ile yazılımları harmanlayarak görsellerle destekledikleri, hem organik hem de elektronik bir performans sergiliyor.

Jason Kohnen: Bas, Piyano - Bass, Piano // Gideon Kiers: Davul - Drums // Hilary Jeffrey: Trombon - Trombone // Charlotte Cegarra: Vokal, Piyano, Flüt // Vocals, Piano, Flute // Nina Hitz: Çello - Cello // Sarah Anderson: Keman – Violin

Program:

  • 20:30 Kapı Açılış
  • 21:30 The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble
Yükleniyor
Geri Yukarı
Kapat
Kapat
Kapat
Kapat

7 Ekim 2016 itibarıyla yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında yapılan düzenlemeleri incelemek için, ilgili kanunun 10. ve 11. maddeleri doğrultusunda hazırlanan “Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme Belgesi”ne buradan ulaşabilirsiniz.