Üzgünüz...

Babylon.com.tr kullandığınız browser'ı desteklememektedir. Lütfen tarayıcını daha güncel bir versiyon ile değiştiriniz.

TARAYICINI GÜNCELLE DEVAM ET

Kapat
Radio
RADYO BABYLON by ()
on

Event 22. Akbank Caz Festivali Rudresh Mahanthappa' Samdhi

TarzBlues, Caz

PROGRAM
  • Tarih 14 Ekim 2012 GEÇMİŞ ETKİNLİK
  • Mekan Babylon Asmalımescit
  • Sanatçı Rudresh Mahanthappa
Rudresh Mahanthappa' Samdhi

Günümüzün en yenilikçi jazz müzisyeni ve bestecilerinden olan Rudesh Mahanthappa Berklee Müzik Okulu’ndan mezun oldu ve Şikago DePaul Üniversitesi’nde caz besteciliği üzerine yüksek lisans yaptı.

2009, 2010 ve 2011’de Jazz Journalist Association tarafından yılın alto saksafonisti seçildi. Hintli kökeninin kültürünü de müziğine katarak yarattığı sanatsal duruşuyla, dünyanın pek çok yerinde kulüp ve festivallerde sahne alarak, dünya çapında bir ün elde etti. Yayınladığı ondan fazla albümün dışında pek çok sanatçıya albümlerinde eşlik etti. 2010 yılından itibaren New York’ta New School University’de ders veren Mahanthappa, pek çok proje ve gruba da öncülük ediyor. 

Mahanthappa’nın 2008’den bu yana üzerinde çalıştığı projesi Samdhi, elektronik müzik ile geleneksel hint müziğinin kaynaşmasını ve ortaya çıkan ezgileri caz müziğine dönüştürmesi olarak ele alınıyor.

Program:

  • 19:00 Kapı Açılış
  • 20:00 Rudresh Mahanthappa
Yükleniyor
Geri Yukarı
Kapat
Kapat
Kapat
Kapat

7 Ekim 2016 itibarıyla yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında yapılan düzenlemeleri incelemek için, ilgili kanunun 10. ve 11. maddeleri doğrultusunda hazırlanan “Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme Belgesi”ne buradan ulaşabilirsiniz.