Üzgünüz...

Babylon.com.tr kullandığınız browser'ı desteklememektedir. Lütfen tarayıcını daha güncel bir versiyon ile değiştiriniz.

TARAYICINI GÜNCELLE DEVAM ET

Kapat
Radio
RADYO BABYLON by ()
on

Event 22. Akbank Caz Festivali Nik Bärtsch's Ronin

TarzCaz

PROGRAM
  • Tarih 4 Ekim 2012 GEÇMİŞ ETKİNLİK
  • Mekan Babylon Asmalımescit
  • Sanatçı Nik Bärtsch's Ronin
Nik Bärtsch's Ronin

İsviçreli piyanist ve besteci Bärtsch kendi solo kariyerinin yanı sıra akustik grubu olan Mobile ve bu festivalde izleyeceğimiz zen-funk grubu Ronin ile çalışmalarını sürdürüyor.2001’de kurulan zen-funk beşlisi, Zürihli besteci ve piyanist , Nik Bärtsch, davulda Kaspar Rast, basta Björn Meyer, perküsyonda Andi Pupato ve gruba sonradan dahil olan Sha ile (bas, kontrbas ve klarnet)  geleneksel Groove müziğin önemli temsilcilerinden sayılıyor. Grup; funk, modern, klasik müzik ve Japon geleneksel müziği gibi apayrı müzikal dünyalardan unsurları post-modern bir tarzda birleştiriyor. İfadeler ve motifleri çok az kullanan Ronin; birbirleriyle ilişkili unsurlar olan ses, performans ve kompozisyonu yeni bir sistem içerisinde bir araya getiriyor.

Nik Bärtsch: Piyano - Piano // Kaspar Rast: Davul - Drums // Sha: Kontrbas, Klarnet - Double Bass, Clarinet // Andi Pupato: Perküsyon - Percussion // Bjorn Meyer: Gitar – Guitar

Program:

  • 20:30 Kapı Açılış
  • 21:30 Nik Bärtsch's Ronin
Yükleniyor
Geri Yukarı
Kapat
Kapat
Kapat
Kapat

7 Ekim 2016 itibarıyla yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında yapılan düzenlemeleri incelemek için, ilgili kanunun 10. ve 11. maddeleri doğrultusunda hazırlanan “Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme Belgesi”ne buradan ulaşabilirsiniz.