Üzgünüz...

Babylon.com.tr kullandığınız browser'ı desteklememektedir. Lütfen tarayıcını daha güncel bir versiyon ile değiştiriniz.

TARAYICINI GÜNCELLE DEVAM ET

Kapat
Radio
RADYO BABYLON by ()
on

Event 22. Akbank Caz Festivali Lura

TarzAfrika

PROGRAM
  • Tarih 6 Ekim 2012 GEÇMİŞ ETKİNLİK
  • Mekan Babylon Asmalımescit
  • Sanatçı Lura
Lura

Şarkıcı ve müzisyen Maria de Lurdes Assunção Pina, 1975 yılında Portekiz’de doğdu.

Afrika müziğinden etkilenen Lura kendi tarzını geleneksel Cape-Verde müziği üzerine oluşturdu ve bu geleneği genç kuşaklara başarılı bir şekilde tanıtmayı başardı. Küçüklüğünde dansçı ya da yüzme öğretmeni olmak isteyen Lura, 17 yaşında sanatçı Juka’nın albümü için kendisine yaptığı düet teklifi sonucunda şarkı söylemeye başladı. Başarıya ulaşan bu albüm sonucunda Bonga, Tito Paris, Paulo Flores ve Paulino Vieira gibi isimlerle projelerde yer alan Lura, ilk albümü Nha Vida’yı 1996 yılında yayınladı ve 1997 yılında AIDS hastaları yararına yayınlanan Onda Sonora: Red Hot + Lisbon albümünde yer aldı. 

Sanatçı hüznün, sevincin ve eğlencenin; ritim ve dansla muhteşem birleşimi cazseverler için sergileyecek.

Lura: Vokal - Vocals // Carlos Paris: Davul, Perküsyon - Drums, Percussion // Vaiss: Gitar - Guitar // Guillaume Singer: Keman - Violin // Russo Figuerido: Gitar - Guitar // Toy Vieira: Piyano – Piano

Program:

  • 21:30 Kapı Açılış
  • 22:30 Lura
Yükleniyor
Geri Yukarı
Kapat
Kapat
Kapat
Kapat

7 Ekim 2016 itibarıyla yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında yapılan düzenlemeleri incelemek için, ilgili kanunun 10. ve 11. maddeleri doğrultusunda hazırlanan “Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme Belgesi”ne buradan ulaşabilirsiniz.