Üzgünüz...

Babylon.com.tr kullandığınız browser'ı desteklememektedir. Lütfen tarayıcını daha güncel bir versiyon ile değiştiriniz.

TARAYICINI GÜNCELLE DEVAM ET

Kapat
Radio
RADYO BABYLON by ()
on

Event 23. Akbank Caz Festivali Kurt Rosenwinkel Solo

TarzCaz

PROGRAM
  • Tarih 1 Ekim 2013 GEÇMİŞ ETKİNLİK
  • Mekan Babylon Asmalımescit
  • Sanatçı Kurt Rosenwinkel
Kurt Rosenwinkel Solo

Berklee School of Music’de okurken Gary Burton tarafından keşfedilen Kurt Rosenwinkel, 1990’dan bu yana yeteneğini bizlerle paylaşıyor...

Berklee School of Music’de okurken Gary Burton tarafından keşfedilen Kurt Rosenwinkel, 1990’dan bu yana yeteneğini bizlerle paylaşıyor. New York’a taşındıktan sonra Doğu Yakası’nın saygı duyulan gitaristlerinden biri olan Rosenwinkel’in dengeleri bozmadan kullandığı efektlerle beraber yumuşak ve akıcı melodiler üreten tarzı, sıklıkla Pat Metheny ve John Scofield ile karşılaştırılıyor. Daha önce Aaron Goldberg, Joe Martin, Eric Harland, Mark Turner ve Brad Mehldau gibi önemli müzisyenlerle çalışan gitaristin bir de The National Endowment for the Arts Composer’s Ödülü bulunmaktadır. Rosenwinkel solo projesi ile Babylon’da gitarının elli tonunu sergilemeye hazırlanıyor.

Genç yetenek, tamamen yerli başarı gitarist ve besteci Bilal Karaman, 11 yaşından bu yana kendini caz dünyasına adamış bir isim. Jazz Dergisi tarafından son 10 yılın en iyi beş gitaristinden biri olarak anılan bu isim sahneyi L. Butch Morris, Lars Danielsson, Aydın Esen gibi ünlü isimlerle paylaşmış.

Kendi müziğinin ötesinde Türk müziğini gelenekten koparıp cazla buluşturan bu isim Babylon sahnesini Kurt Rosenwinkel sonrası unutulmaz bir performansla devralmaya hazırlanıyor. Babylon sahnesinde bu akşam karşılaşabileceğiniz sürprizlere hazırlıklı olun.

Kurt Rosenwinkel: Vokal, Gitar
Aaron Parks: Piyano
Eric Revis: Bas
Justin Faulkner: Davul

Program:

  • 20:30 Kapı Açılış
  • 21:30 Kurt Rosenwinkel

Etkinlik ile ilgili önemli bilgiler:

  • Axess Kart kullanıcılarına %10 indirim
Kurt Rosenwinkel
GaleriEtkinlik Galerileri

Kurt Rosenwinkel

4 yıl önce

  • Kategori15 Fotoğraf
  • EtkinlikKurt Rosenwinkel Solo
  • SanatçıKurt Rosenwinkel
KEŞFET
Yükleniyor
Geri Yukarı
Kapat
Kapat
Kapat
Kapat

7 Ekim 2016 itibarıyla yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında yapılan düzenlemeleri incelemek için, ilgili kanunun 10. ve 11. maddeleri doğrultusunda hazırlanan “Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme Belgesi”ne buradan ulaşabilirsiniz.