Üzgünüz...

Babylon.com.tr kullandığınız browser'ı desteklememektedir. Lütfen tarayıcını daha güncel bir versiyon ile değiştiriniz.

TARAYICINI GÜNCELLE DEVAM ET

Kapat
Radio
RADYO BABYLON by ()
on

Event 24. Akbank Caz Festivali Ambrose Akinmusire

TarzCaz

PROGRAM
  • Tarih 23 Ekim 2014 GEÇMİŞ ETKİNLİK
  • Mekan Babylon Asmalımescit
  • Sanatçı Ambrose Akinmusire
Ambrose Akinmusire

"The New Yorker” dergisinin, “Sadece heyecan verici bir trompetçi değil, aynı zamanda zeki bir grup lideri” olarak tanımladığı, günümüzün en önemli trompetçilerinden biri olan Ambrose Akinmusire, Festival takipçileri ile buluşuyor.

Cazın saygın ödüllerinden “Thelonious Monk Uluslararası Caz Trompet Yarışması”nda birinciliği de bulunan sanatçı, ünlü saksafoncu Steve Coleman tarafından keşfedildiği ve Avrupa turnesine davet edildiğinde henüz 19 yaşındaydı. Okullu müzisyen olmayı seçen sanatçı, Herbie Hancock, Wayne Shorter ve Terence Blanchard’ın parlak bir öğrencisi iken ismini caz çevrelerinde duyurmaya çoktan başlamıştı. Ambrose Akinmusire, son albümü “The imagined savior is far easier to paint”, sanatçının sadece müzikal açıdan değil, şarkı sözleri ve değindiği temalar nedeniyle sanatsal değeri en yüksek çalışması olarak kabul edilmekte. 32 yaşında caz dünyasında şimdiden ustalar kategorisinde olan Ambrose Akinmusire’ı ne mutlu ki daha çok dinleyeceğiz.

Ambrose Akinmusire - trompet
Walter Smith - tenor saksafon
Sam Harris - piyano
Harish Raghavan - bas
Tommy Crane - davul

Program:

  • 20:30 Kapı Açılış
  • 21:30 Ambrose Akinmusire
Blue Note Records 75. Yılını Kutluyor!
BlogMüzik Haberleri

Blue Note Records 75. Yılını Kutluyor!

3 yıl önce

  • KategoriBlog
  • YazarBabylon Blog
  • Tarih17 Kasım 2014 15:41
OKU
Yükleniyor
Geri Yukarı
Kapat
Kapat
Kapat
Kapat

7 Ekim 2016 itibarıyla yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında yapılan düzenlemeleri incelemek için, ilgili kanunun 10. ve 11. maddeleri doğrultusunda hazırlanan “Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme Belgesi”ne buradan ulaşabilirsiniz.