Üzgünüz...

Babylon.com.tr kullandığınız browser'ı desteklememektedir. Lütfen tarayıcını daha güncel bir versiyon ile değiştiriniz.

TARAYICINI GÜNCELLE DEVAM ET

Kapat
Radio
RADYO BABYLON by ()
on

Event Bodrum Müzik Festivali Gün Batımı Konseri: Leszek Możdżer

TarzKlasik Müzik

  • Tarih 15 Ağustos 2017 GEÇMİŞ ETKİNLİK
  • Mekan D-Marin Turgutreis Amfi Tiyatrosu
  • Sanatçı
Gün Batımı Konseri: Leszek Możdżer

Gdańsk doğumlu piyanist Leszek Możdżer, sofistike, sıra dışı ve minimalist doğaçlamaları, kimi zaman Chopin etüdleri ile mazurkalarını kimi zaman ise Polonyalı film müzikleri bestecisi Komeda’yı içine kattığı incelikli kompozisyonlarıyla Polonya cazına yeni soluk getirmiş bir sanatçı. Bugüne dek David Gilmour, Nana Vasconcelos, Marcus Miller, John Scofield, Buster Williams, Billy Harper, Joe Lovano, Tan Dun ve Pat Matheny gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşmış; 100’ü aşkın albüm kaydında yer almış; Krzysztof Kieslowski filmlerinin bestecisi Zbigniew Preisner ile müzikal birlikteliği sayesinde adını dünyaya duyurmuş. İsveçli basçı Lars Danielsson ile birlikte yanlarına perküsyoncu Zohar Fresco’yu da alarak Kuzey cazına; The Time (2005), Between Us and the Light (2006), Live (2007) ve Polska (2013) gibi başyapıt albümler armağan etmiş.
Leszek Możdżer, bu Bodrum konserinde 23 yıllık müzik hikayesini Between Us and the Light (2006), Impressions on Chopin (2009), Polska (2013), Komeda (2011) ve Uwega Uwega (2012) albümlerinden parçalarla özetleyecek.

LESZEK MOŻDŻER - piyano

Leszek Możdżer ve İzlenimleri
BlogSanatçı İncelemeleri

Leszek Możdżer ve İzlenimleri

10 ay önce

  • KategoriBlog
  • EtkinlikGün Batımı Konseri: Leszek Możdżer
  • SanatçıLeszek Możdżer
  • YazarBabylon Blog
OKU
Yükleniyor
Geri Yukarı
Kapat
Kapat
Kapat
Kapat

7 Ekim 2016 itibarıyla yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında yapılan düzenlemeleri incelemek için, ilgili kanunun 10. ve 11. maddeleri doğrultusunda hazırlanan “Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme Belgesi”ne buradan ulaşabilirsiniz.