Üzgünüz...

Babylon.com.tr kullandığınız browser'ı desteklememektedir. Lütfen tarayıcını daha güncel bir versiyon ile değiştiriniz.

TARAYICINI GÜNCELLE DEVAM ET

Kapat
Radio
RADYO BABYLON by ()
on

Event Festival Demonation Festivali No:5

  • Tarih 24 - 26 Ocak 2015 GEÇMİŞ ETKİNLİK
  • Mekan Babylon Asmalımescit
  • Sanatçı Can Güngör, Peygamber Vitesi, Mondual, İki Direk Arası Temaşa, Ethnique Punch, DJ No Frost, Kalben, Can Kazaz, Selim Saraçoğlu, Astrofella, Sycho Gast & Gramafonia, İskeletor
Demonation Festivali No:5

Bant Mag'in sunduğu Demonation Festival iki gün üst üste Babylon'da!

Bant Mag. ekibinin 2010 yılından bu yana düzenlediği, yerli bağımsız sahneden müzisyen ve grupların sahne aldığı Demonation Festivali, bu sene beşinci yaşını kutluyor. Festival bundan önce de olduğu gibi, bağımsız sahnenin en yenilerinden köklülerine tüm katmanlarını bir araya getirecek.

Şimdiye kadar dört farklı mekanda gerçekleşen festival, geçtiğimiz festivalde olduğu gibi bu sene de Babylon’da gerçekleşecek. 24-25 Ocak hafta sonunda düzenlenecek festivalde, toplam 12 grup/müzisyen/DJ sahne alacak.

Festivalde sahne alacak isimleri kısaca tanıyalım.

Ethnique Punch

2006’dan bu yana rap yapan Ethnique Punch, geride bıraktığımız yıllarda kendi imkanlarıyla yayınladığı albümleriyle epey dikkat çekti. Kendi beat’lerini hazırlayan bir MC olarak benzerlerinden ayrılan Ethnique Punch, son olarak Finlandiyalı prodüktör Mesak’ın albümünde bir şarkıda konuk MC olarak yer aldı.

Can Güngör

Sayısız müzisyen ve grupla birlikte çalıp, sayısız albümün prodüksiyonunu üstlenen Can Güngör, geçtiğimiz yıllarda sessiz sedasız sürdürdüğü solo projesi ile karşımıza çıktı. Etkileyici şarkı yazımı ve canlı performansıyla adı kısa sürede hızlıca yayılan Güngör, Demonation Festivali’nin beşinci yılında açılış performansına imza atacak.

İki Direk Arası Temaşa

Üç eski dostun, senelerce hayata geçmeyi bekleyen projesi İki Direk Arası Temaşa ilk seslerini geçtiğimiz yıl çıkarmaya başladı. Ritmik davullar, yerinde duramayan baslar ve kirli gitarlar ile akıcı ve melodik bir müzik yapan İki Direk Arası Temaşa, Demonation Festivali’nin en yüksek tansiyonlu performanslarından biriyle Babylon sahnesinde olacak.

DJ No Frost

2001 yılında plak toplayarak DJ’liğe adım atan İzmir’li DJ No Frost, turntablism akımının Türkiye’deki az sayıdaki temsilcisinden biri. Funk, hip-hop ve R&B gibi türlerden şarkılar duyabileceğiniz DJ No Frost’un setinde dans etmemek tek kelimeyle imkansız!

Peygamber Vitesi

Yoluna grup formunda başlayıp zaman içinde Kutay Soyocak’ın solo projesi halini alan Peygamber Vitesi, ikinci albümü Ulu’yu bu yıl Müzik Hayvanı aracılığıyla yayınladı. Gitarların ön planda olduğu ilk albüme nazaran elektronik dokunuşların göze çarptığı Ulu ile müzikte yenilikleri aramaktan kaçınmadığını ispatlayan Peygamber Vitesi, bağımsız sahnenin en üretken isimlerinden biri olmayı sürdürecek gibi gözüküyor.

Mondual

IDM, glitch, noise, drum’n bass gibi janrlarda üretim yapan Mondual, Sair Sinan Kestelli ve Tuğrul V. Soylu’dan oluşuyor. Hipnotik müziklerinin yanı sıra Onur Kek tarafından yapılan canlı görselleri ile eşsiz bir deneyime dönüşen konserleriyle de adını sıklıkla duyabileceğiniz Mondual, Demonation Festivali’ni kısa süreliğine farklı bir evrene çevirmeye hazırlanıyor.

Astrofella

İlk EP’sini ocak ayında yayınlayacak olan Astrofella ikilisi, yüksek tempolu şarkılarında hem elektronik hem akustik enstrümanlara yer veriyor. Bugüne kadar İstanbul’daki çeşitli festivallerde sergiledikleri performanslar ile dikkat çeken Astrofella, İstanbul merkezli müzik oluşumu Partapart bünyesinden çıkan ekiplerden biri.

İskeletor

Tektosag ailesinin en genç üyelerinden biri olan İskeletor, geçtiğimiz ay da Boomarm Nation aracılığıyla iki parçalık bir kayıt yayınladı. Ağırlıklı olarak lo-fi ve psikedelik elektronik parçalar yapan İskeletor’un müziği sizi beklemediğiniz yerden vurma eğilimleri gösteriyor! 

Selim Saraçoğlu

Selim Saraçoğlu’nun şarkılarında hem karanlık tınıları hem de heyecan yaratan anları birarada duymak mümkün. Gitardaki hakimiyetinin yanı sıra kendine has şarkı söyleyişi ve müziği başka seviyelere taşıyabilen orkestrasıyla birlikte sahnede yaşaması eşsiz bir deneyim haline gelen Selim Saraçoğlu şarkıları, kimi zaman dinleyicinin içinden kimi zaman da bambaşka yerlerden seslenebiliyor.

Kalben

Türkiye’de gözle görülür bir şekilde sayısı artan yeni nesil ozanlardan belki de en dikkat çekicisi Kalben. Günlük hayattan konuları içten bir şekilde işlediği şarkılarıyla, dinleyicisiyle doğrudan ve samimi bir ilişki kurabilen Kalben, festivalin ikinci gününü sımsıcak bir performansla başlatacak!

Can Kazaz

Son olarak dijital olarak yayınladığı Kesme Bardak isimli EP’siyle gündemimize gelen Can Kazaz da son dönemin öne çıkan şarkı yazarlarından biri. Akustik şarkı yapılarıyla kendine has bir pop yapan Can Kazaz, eşlik edilesi, tekrar tekrar dinlenesi şarkılar yazıyor!

Sycho Gast & Gramafonia

Geride bıraktığımız yılı yayınladıkları sayısız EP ve albümle epey hareketli geçiren yerli hip hop kolektifi #musicislove’ın iki kurucu üyesi Sycho Gast ve Gramafonia, özel bir setle Demonation Festivali’nde sahne alacak. Özellikle yılın sonlarına doğru yayınladıkları derleme albüm Sound of Dopeness’ta yerli ve yabancı birçok ismi biraraya getirmeyi başaran #musicislove kolektifi önümüzdeki yıl yayınlanacak albümlerin hazırlıklarını da sürdürüyor.

Bant Mag. sunar: Demonation Festivali No:5 - 2. Gün
EtkinlikDemonation Festivali No:5

Bant Mag. sunar: Demonation Festivali No:5 - 2. Gün

Geçmiş Etkinlik

ETKİNLİK SAYFASI
Bant Mag sunar: Demonation Festivali No:5 - 1. Gün
EtkinlikDemonation Festivali No:5

Bant Mag sunar: Demonation Festivali No:5 - 1. Gün

Geçmiş Etkinlik

ETKİNLİK SAYFASI
Demonation Festivali No:5
Video Galeri

Demonation Festivali No:5

3 yıl önce

  • Kategori5 Video
  • EtkinlikDemonation Festivali No:5
  • YazarBabylon Blog
İZLE
Soru-Cevaplarla Demonation Festivali No:5
BlogMüzik Haberleri

Soru-Cevaplarla Demonation Festivali No:5

3 yıl önce

  • KategoriBlog
  • Tarih9 Ocak 2015 14:31
OKU
Yükleniyor
Geri Yukarı
Kapat
Kapat
Kapat
Kapat

7 Ekim 2016 itibarıyla yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında yapılan düzenlemeleri incelemek için, ilgili kanunun 10. ve 11. maddeleri doğrultusunda hazırlanan “Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme Belgesi”ne buradan ulaşabilirsiniz.