Üzgünüz...

Babylon.com.tr kullandığınız browser'ı desteklememektedir. Lütfen tarayıcını daha güncel bir versiyon ile değiştiriniz.

TARAYICINI GÜNCELLE DEVAM ET

Kapat
Radio
RADYO BABYLON by ()
on

Event Konser Art Brut

TarzIndie Rock

  • Tarih 5 Ekim 2010 GEÇMİŞ ETKİNLİK
  • Mekan Babylon Asmalımescit
  • Sanatçı Art Brut
Art Brut

İsimlerini Fransız ressam Jean Debuffet'nin Londra'yı zamanında kasıp kavuran marjinal sanat akımından alan Artbrut, art-punk akımının en parlak ve dahi topluluklarından biri olarak kabul ediliyor.

NME tarafından Art Wave akımı içinde Franz Ferdinand ve Bloc Party ile aynı grupta gösterilen Art Brut, solist Eddie Argos'un önderliğinde Chris Chincilla, Ian Catskilkin, Frederica Feedback ve davul'da Mike'tan kuruldu. Topluluk kurulduktan dakikalar sonra ilk single'ları Formed A Band'de dâhil olmak üzere birçok sayıda şarkıyı yazarak çevrelerini şaşkına çevirmişti. Brutlegs adını verdikleri ilk demo'ları ile eleştirmenlerin dikkatini çeken grup üyeleri, kısa süre sonra ünlü plak şirketi Rough Trade ile bir anlaşma imzaladı. Art Brut eleştirmenler tarafından adeta alkışlanan ilk albümleri Formed A Band'i 2004 yaz başında yayınladı. İngiliz indie arenasının en popüler isimlerinden Carter The Unstoppable Sex Machine'in Fruitbat projesinde yer alan Art Brut ayrıca, Rock Against Racism, Wolfman & Pete gibi etkinliklerde yer aldı. Art Brut ayrıca The Libertines ve The Fades gibi isimlerle turneler gerçekleştirdi. 2005 yaz sezonuna Modern Art single'ları ile damgasını vuran Art Brut, bu kez kendi turnesine başladı ve Emily Kane single'larının ardından Bang Bang Rock'n Roll albümünü yayınladı. Daha sonra 2009 yılında Pixies’in efsane solisti Frank Black’in prodüktörlüğünde hazırlanan Art Brut vs. Satan albümüyle tekrar indie rock sahnesine geri dönüş yapan grup, Rolling Stone dergisi tarafından son yılların en önemli ve aykırı İngiliz topluluklarından biri olarak nitelendiriliyor. Ocak 2007’de Babylon tarihinin en ihtişamlı ve enerjik konserlerinden birisine imza atan Art Brut canlı performans başarısıyla festivallerinden de aranılan isimlerinden birisi.

Ought
Benzer İçerik
EtkinlikKonser

Ought

8 Kasım

  • MekanBabylon
  • Tarih8 Kasım
  • Saat20:30
Takvimine EkleETKİNLİK SAYFASI
The Cat Empire
Benzer İçerik
EtkinlikKonser

The Cat Empire

30 Ekim

  • MekanBabylon
  • Tarih30 Ekim
  • Saat20:30
ETKİNLİK SAYFASI
Yükleniyor
Geri Yukarı
Kapat
Kapat
Kapat
Kapat

7 Ekim 2016 itibarıyla yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında yapılan düzenlemeleri incelemek için, ilgili kanunun 10. ve 11. maddeleri doğrultusunda hazırlanan “Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme Belgesi”ne buradan ulaşabilirsiniz.