Üzgünüz...

Babylon.com.tr kullandığınız browser'ı desteklememektedir. Lütfen tarayıcını daha güncel bir versiyon ile değiştiriniz.

TARAYICINI GÜNCELLE DEVAM ET

Kapat
Radio
RADYO BABYLON by ()
on

Event Konser Suuns / kim ki o

TarzElektronik, Rock

PROGRAM
  • Tarih 11 Nisan GEÇMİŞ ETKİNLİK
  • Mekan Babylon
  • Sanatçı KİM Kİ O, Suuns
Suuns / kim ki o

Karanlık elektronik tavrını, rock ve indie rock elementleriyle birleştiren Kanadalı indie-rock grubu Suuns, 11 Nisan’da Babylon’da. Suuns’dan önce ise yerli bağımsız müzik sahnesinin köklü gruplarından Kim Ki O Babylon’da sahne alıyor.

Elektro gitar ve bas gitarın uzanabileceği ham seslerle deneysel rock müziğin alt kategorilerini bünyesine katan Montrealli dörtlü Suuns, ilk EP’leri “Zeroes” ile geniş kitlelere ulaştı. İlk albümleri “Zeroes QC” ile Secretly Canadian plak şirketinin bir parçası oldu. “Images du Futur”u 2013 yılında yayımlayan grup, bu albümle Polaris Müzik Ödülü’nün de sahibi oldu. Filistinli sanatçı Jerusalem in My Heart ile iş birliği yaparak, Arap ezgilerini minimal elektronik sesler ve synthesizer’lar ile sunduğu şarkılarını “Suuns & Jerusalem in My Heart” albümünde topladı. Geçtiğimiz sene “Hold/Still” albümlerini yayımlayan ve Le Guess Who? festivalinde program küratörlüğünü üstlenen Suuns, 2018’de yayınlamayı planladıkları yeni albümleri üzerinde çalışmaya devam ediyor.

kim ki o

2007 ve 2008 yıllarında ev yapımı CD-R’larını kendileri dağıtarak yola çıkan İstanbullu kim ki o, ilk mini albümü ‘Dans’ı Hollandalı plak şirketi Enfant Terrible aracılığıyla 2010’da yayımladı. Grubun ikinci albümü ‘Grounds’ ise 2013 yılında Paris merkezli Lentonia Records aracılığıyla dinleyiciye ulaştı. kim ki o bugüne kadar Avrupa ve İngiltere’de The Radio Dept., Moon Duo, Jens Lekman gibi isimlerle birlikte turneledi ve pek çok festival ve mekânda sahne aldı. 2014 yılında grubun eski kayıtlarını bir araya getiren toplama albüm ‘Bir, İki...’ Amerikalı label Ss Records tarafından yayımlandı. Dördüncü kim ki o albümü “ZAN” da bu sene Kasım ayında Lentonia Records etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Biletler için Mobilet!

Program:

  • 20:30 Kapı Açılış
  • 21:00 KİM Kİ O
  • 22:00 Suuns
Poppy
Benzer İçerik
EtkinlikKonser

Poppy

3 Ekim

  • MekanBabylon
  • Tarih3 Ekim
  • Saat20:30
Takvimine EkleETKİNLİK SAYFASIBİLET AL
Yükleniyor
Geri Yukarı
Kapat
Kapat
Kapat
Kapat

7 Ekim 2016 itibarıyla yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında yapılan düzenlemeleri incelemek için, ilgili kanunun 10. ve 11. maddeleri doğrultusunda hazırlanan “Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme Belgesi”ne buradan ulaşabilirsiniz.