Üzgünüz...

Babylon.com.tr kullandığınız browser'ı desteklememektedir. Lütfen tarayıcını daha güncel bir versiyon ile değiştiriniz.

TARAYICINI GÜNCELLE DEVAM ET

Kapat
Radio
RADYO BABYLON by ()
on

Event Konser Chinese Man Records Party

TarzSoul, Reggae

PROGRAM
  • Tarih 3 Mart GEÇMİŞ ETKİNLİK
  • Mekan Babylon
  • Sanatçı Fuat Ergin, Baja Frequencia, Chinese Man
Chinese Man Records Party

Chinese Man feat. Youthstar & A.S.M, 3 Mart Cumartesi akşamı Babylon’da.

İstanbul Fransız Kültür Merkezi'nin katkılarıyla,

Marsilyalı üçlü High Ku, SLY ve Ze Mateo’nun projesi Chinese Man, ilhamını Zen felsefesinden alıyor. 2007 yılında yayımladıkları ilk albümleri ‘Groove Sessions’da yer alan I’ve Got That Tune ile ses getiren ekip, 2009’da gelen “The Groove Sessions 2” ile yerini güçlendirdi. Hip hop ve dub müziği yeniden yorumladıkları 2011 çıkışlı “Racing with the Sun”ın ardından remiks albümü yayımlayan Chinese Man, reggae, funk ve old school hip hop’a ekledikleri turntable şovları ile performanslarını enerjisi çok daha yüksek bir evrene taşımayı başarıyor. Paris La Cigale'deki performanslarıyla dünyanın dikkatini çeken üçlü, aynı isimli plak şirketlerinin 10. yılı şerefine yayımladıkları The Groove Sessions Vol. 3 ile de ses getirdi. Bu albümde Chinese Man’e Deluxe, Taiwan MC, Jamaikalı şarkıcı Johnny Osbourne ve Arjantinli La Yegros gibi önemli müzisyenler de destek verdi. İçinde eski Türk ezgilerinin de yer aldığı tanıdık altyapıları yeni parçalara dönüştüren Fransız kolektif “Down” parçasında Moğollar’ın “Haliç’te Gün Batışı” şarkısına kendi yorumlarını getirmişti. Son olarak bu yıl yayımladıkları Shikantaza ile karşımıza çıkan ve “Make music, not war” mottosu ile hareket eden Chinese Man, yanına Youthstar & A.S.M’yi de alarak 3 Mart Cumartesi akşamı barışçıl yaklaşımını Babylon’a taşıyacak.

Chinese Man’in performansından önce Massilia Hi-Fi üyesi Azuleski ve Goodjiu’nin projesi Baja Frequencia sahnede olacak. Kumbiya Fusion geceleri ile tanıdığımız ikili, Latin Amerika ritimlerinden akıcı akapella ezgilerine, Jameika dijital dancehall’undan tramp ve mumbaya elektronik müziği yeniden yorumluyor.

Biletler için Mobilet!

Program:

  • 20:00 Kapı Açılış
  • 20:00 Fuat Ergin
  • 20:30 Baja Frequencia
  • 21:45 Chinese Man
The Cat Empire
Benzer İçerik
EtkinlikKonser

The Cat Empire

30 Ekim

  • MekanBabylon
  • Tarih30 Ekim
  • Saat20:30
Takvimine EkleETKİNLİK SAYFASIBİLET AL
Yükleniyor
Geri Yukarı
Kapat
Kapat
Kapat
Kapat

7 Ekim 2016 itibarıyla yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında yapılan düzenlemeleri incelemek için, ilgili kanunun 10. ve 11. maddeleri doğrultusunda hazırlanan “Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme Belgesi”ne buradan ulaşabilirsiniz.