Üzgünüz...

Babylon.com.tr kullandığınız browser'ı desteklememektedir. Lütfen tarayıcını daha güncel bir versiyon ile değiştiriniz.

TARAYICINI GÜNCELLE DEVAM ET

Kapat
Radio
PlayCANLI DİNLE RADYO BABYLON Giving Up by TOKiMONSTA feat. Jonny Pierce (Fovere)
on Later (23:00-00:00)

Plak Şirketi İncelemesi Plak Şirketi İncelemeleri Def Jam Recordings

 • YazarRadyo Babylon
 • Tarih26 Ocak 13:25
Def Jam Recordings

“1984’ten beri DJ’lere saygı gösterme” mottosuyla yoluna devam eden efsanevi hip hop plak şirketi Def Jam Records’un ufak bir denemeden yola çıkarak Public Enemy, Kanye West, Nas, Beastie Boys ve Justin Bieber’a uzanan baş döndürücü müzikal etkisine göz atıyoruz.

T La Rock & Jazzy Jay – It’s Yours

Her işte parmağı olan prodüktör Rick Rubin’in daha üniversite yıllarında, punk ile meşgul olduğu sıralarda, New York’ta Jazzy Jeff ile tanışması ve yanına Run DMC’nin menajerliğini üstlenen Russell Simmons’ı almasıyla bir anda beliriveren Def Jam Records’ın ilk yayını T La Rock ile geldi. Hemen ardından, aynı yıl içerisinde de, LL Cool J ve Beastie Boys gibi hip hopun farklı; fakat unutulmaz yüzleri belirmeye başladı.

LL Cool J – I Need A Beat

Beastie Boys – No Sleep Till Brooklyn

İlk başarılardan sonra Warren G ile R&B’ye, Slayer ile de trash metal’e kapılarını açan Def Jam, 1980’lerin sonuna doğru Public Enemy’le çıkageldiklerinde hip hop’un çehresini boydan boya değiştirmeye başlamıştı.

Public Enemy – Don’ Believe The Hype

Run DMC & Aerosmith – Walk This Way

Rick Rubin’in şirketten ayrılmasından sonra 1990’larda büyük bir hızla yoluna devam eden şirket, Universal çatısı altına girdikten sonra ise Dru Hill’den, Montell Jordan, Ja Rule ve Amerika’nın Güney’inden kopup gelen farklı bir akım ile Ludacris ve Chingy gibi isimlerle genişlemeye devam etti.

Warren G – Regulate

DMX – Get at Me Dog

2000’li yıllara gelindiğinde de kapılarını Almanya ve Japonya’ya da açan Def Jam Records, 2004 yılında başkan olarak Jay-Z’ye kucak açtı. Bu üç yıllık dönemde şirketin listesinde yerini alan, müzik sahnesini uzun süre ve derinden etkileyecek en büyük iki isim de genç prodüktör Kanye West ve Barbados’lu pop mucizesi Rihanna oldu.

Jay-Z – 99 Problems

Kanye West – Jesus Walks

Yıllar boyunca ana kuruluşu sık sık değişikliğe uğrarken sabit bir şekilde müzik tarihine şekil veren albümler yayınlamaya devam eden Def Jam, şu anda Universal çatısı altında bulunmaya deva ediyor ve aynı zamanda da West’in başlattığı Good Music, Ludacris’in de kurduğu Disturbing the Peace şirketlerine kucak açarken, hip hop, R&B ve pop dünyasının en başarılı isimlerini toplamaya devam ediyor. Nas’dan Vince Staples’a, Jeremih’e ve The Roots’tan Justin Bieber ve 2 Chainz’e, Def Jam Records sürekli genişleyen bir seçki sunmaya devam ediyor.

Frank Ocean – Bad Religion

Rihanna - Work

Earl St Clair - My Name Is Earl
Fresh
Albüm İncelemesiAlbüm İncelemeleri

Earl St Clair - My Name Is Earl

3 gün önce

 • KategoriAlbüm İncelemesi
 • SanatçıEarl St Clair
 • YazarRadyo Babylon
OKU
Jalapeno Records
Plak Şirketi İncelemesiPlak Şirketi İncelemeleri

Jalapeno Records

7 gün önce

 • KategoriPlak Şirketi İncelemesi
 • YazarRadyo Babylon
 • Tarih20 Nisan 10:46
OKU
Nettwerk
Plak Şirketi İncelemesiPlak Şirketi İncelemeleri

Nettwerk

Bir ay önce

 • KategoriPlak Şirketi İncelemesi
 • YazarRadyo Babylon
 • Tarih23 Mart 10:16
OKU
Downtown Records
Plak Şirketi İncelemesiPlak Şirketi İncelemeleri

Downtown Records

2 ay önce

 • KategoriPlak Şirketi İncelemesi
 • YazarRadyo Babylon
 • Tarih23 Şubat 14:08
OKU
Yükleniyor
Geri Yukarı
Kapat
Kapat
Kapat
Kapat

7 Ekim 2016 itibarıyla yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında yapılan düzenlemeleri incelemek için, ilgili kanunun 10. ve 11. maddeleri doğrultusunda hazırlanan “Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme Belgesi”ne buradan ulaşabilirsiniz.