Üzgünüz...

Babylon.com.tr kullandığınız browser'ı desteklememektedir. Lütfen tarayıcını daha güncel bir versiyon ile değiştiriniz.

TARAYICINI GÜNCELLE DEVAM ET

Kapat
Radio
PlayCANLI DİNLE RADYO BABYLON Stakes Is High by De La Soul (Dillanthology)
on Thıs Is Weekend! (15:00-20:00)

Plak Şirketi İncelemesi Plak Şirketi İncelemeleri Ed Banger Records

France, 2003

 • YazarRadyo Babylon
 • Tarih29 Aralık 2016 16:52
Ed Banger Records

2003 yılında, Daft Punk’ın eski menajeri Pedro Winter tarafından başlatılan, “French Touch”tan sonra Justice, Cassius ve Uffie gibi isimlerde yeşeren ikinci kuşak Fransız elektronik dans müziğinin yuvası Ed Banger Records’ın 10 yılı aşan tarihini mercek altına alıyoruz.

Headbanger Entertainment’ın altında, Paris’te kurulan Ed Banger Records, Petro “Busy P.” Winter’ı elektronik müziğinin Avrupa’da en çok aranan ve konuşulan isimlerinden biri haline getirdi. 2000’lerin ortasına kadar Daft Punk ve şirketin ismini koyan DJ Mehdi’nin menajerliğini üstelenen Winter, Mr. Flash adlı genç bir prodüktörün ofisine gelmesiyle bir plak şirketi başlatmaya karar verdi. Mr. Flash’in hip-hop’tan etkilinen enstrümantal çıkışını Winter’ın kendisi “Madlib ve Moroder’in çocuğu olsaydı,” diyerek betimledi.

Mr. Flash – Radar Rider

DJ Mehdi – Luck Boy

Şirketin büyük başarı yakalayan ve ana akım müzik sahnesine sıçrayan ilk ismi Simian’ın “Never Be Alone”una unutulmaz bir dokunuş getiren Gaspard Augè ve Xavier de Rosnay ikilisinin oluşturduğu Justice ve ilk albümünde prodüktör olarak Feadz, Mr. Oizo, Sebastian ve Mirwais gibi isimleri bir araya toplayan Uffie olmuştu.

Justice – Never Be Alone

Uffie – Pop the Glock

Aynı zamanda sıkça toplama albümler yayınlayan ve grafik tasarımcı  So Me’nin elinden çıkan rengarenk albüm kapaklarıyla da tanınmaya başlayan Ed Banger Records’ın yönetmen Quentin Dupieux’nün de müzikal çalışmalarına ev sahipliği yaparak repertuvarını film müziklerine açtığını hatırlatalım.

bastian Tellier & Mr. Oizo – Plug It (Steak OST)

Sebastian – Dies İrae (Notre Jour Viendra OST)

French Touch’ın büyük ismi Cassius’tan remix’leriyle sıkça adını duyuran ve İstanbul sahnesini ziyaret etmiş Breakbot’a, Busy P. adı altında Pedro Winter’ın kendisinden, müzisyen, prodüktör ve besteci olarak görev yapan Sebastian’a, birçok tanıdık isim Ed Banger çatısı altında toplanmaya devam ediyor. Aileye yeni katılanların arasında ise Feadz ve Boston Bun yer alıyor.

Cassius – I <3 U So

Breakbot – Stereo Provolone

Feadz & Mitch – Tellement Froid

Nettwerk
Fresh
Plak Şirketi İncelemesiPlak Şirketi İncelemeleri

Nettwerk

2 gün önce

 • KategoriPlak Şirketi İncelemesi
 • YazarRadyo Babylon
 • Tarih23 Mart 10:16
OKU
Downtown Records
Plak Şirketi İncelemesiPlak Şirketi İncelemeleri

Downtown Records

Bir ay önce

 • KategoriPlak Şirketi İncelemesi
 • YazarRadyo Babylon
 • Tarih23 Şubat 14:08
OKU
Def Jam Recordings
Plak Şirketi İncelemesiPlak Şirketi İncelemeleri

Def Jam Recordings

Bir ay önce

 • KategoriPlak Şirketi İncelemesi
 • YazarRadyo Babylon
 • Tarih26 Ocak 13:25
OKU
Yükleniyor
Geri Yukarı
Kapat
Kapat
Kapat
Kapat

7 Ekim 2016 itibarıyla yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında yapılan düzenlemeleri incelemek için, ilgili kanunun 10. ve 11. maddeleri doğrultusunda hazırlanan “Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme Belgesi”ne buradan ulaşabilirsiniz.