Develer Fauna İlk Konser

Etnik unsurlarla birlikte fusion, jazz, ambient gibi farklı tarzlardan beslenen ve doğaçlamayı müziklerinin merkezinde tutan Develer, yeni albümleri “Fauna”nın ilk konseri için 21 Mart - Perşembe günü birbirinden değerli müzisyen konuklarıyla Babylon’da!

Develer:
Develer 2019 yılında Istanbul’da, melodik perküsyonda Niko Doğu, elektrik ve perdesiz gitarlarda Naci Oğuz, tanbur ve çağlamada Muaz Ceyhan’ın bir araya gelmesiyle kuruldu. Daha sonra Esmani Kılıç (Perküsyon), Mert Can Dursun (Klavye), Kerem Duru (Davul), Salih Eren Kurç (Bas gitar) ve Cenk Bonfil (Klavye) gibi yetenekli müzisyenlerin eklenmesiyle bugünkü halini aldı.

2020’de önce “Feveran” isimli teklilerini yayınlayan grup, daha sonra “Bosporion” isimli EP’lerini yayınladı. “Sanatorium” EP kayıtlarında grup üyelerinin yolları Mehmet Ali Şimayli, Cenk Esen, Anıl Deniz ve Yiğit Can Öztop gibi değerli sanatçılarla kesişti. Bu müzisyenlerin katkıları, Develer'in bugünkü sound'unu şekillendirmekte önemli bir rol oynadı.

Kökünü; yetiştiği topraklara güçlü bir şekilde salmış olan grup, yolculuğu boyunca enstrümantasyon, tür ve hissiyat açısından dallarını ufkun ardına uzatmaktan geri durmuyor. Develer, doğaçlamalarda ortaya çıkıp son halini sahnede alan parçalarını topladıkları ilk albümleri "Fauna"yı seyirciyle ilk defa buluşturmak için 21 Mart'ta Babylon'da!

Event Program

20:30 Doors Open
21:30 Develer Fauna İlk Konser

Location