Sarp Maden Quartet

Sarp Maden, Volkan Öktem ve Çağlayan Yıldız 1997 yılında trio-mrio’yu oluşturdu ve ertesi yıl kendi adlarıyla çıkan albümlerini kaydettiler.

 NOKIA OVI MÜZİK SUNAR: NUBLU JAZZ FESTİVAL 2011

***Konser biletinizle 10 Mart Perşembe günü Babylon'da gerçekleşecek olan 2 etkinliğe de katılabilirsiniz.

**** Bu etkinliğe aldığınız bilet ile Nublu Jazz Festival kapsamındaki son etkinlik olan 12 Mart Cumartesi tarihli Nublu Jazz Festival Closing Jam'e kapıda biletinizi göstererek ücretsiz girebilirsiniz.

 


1999 yılında Çağlayan’ın Hollanda’ya yerleşmesiyle Alp ersönmez gruba dahil oldu. 2003’e kadar Trio-Mrio olarak çalan grup, Genco Arı’yı gruba dahil ederek Quartet Muartet ismini aldı. Quartet olarak ilk albümleri dokuz parça (öztop müzik) şubat 2004’te kaydedildi. Quartet Muartet dışında lodos ile de çalışmalarını sürdüren Sarp maden, Acid trippin, Can Kozlu, Ricky ford, Jazzistance, Neşet Ruacan, Önder Focan, Nilüfer Verdi, Oğuz Büyükberber, Erkan Oğur, Mike wilkins, Bülent Ortaçgil ve çeşitli popüler müzik kişileri ile birlikte müzik yapmakta. Yer aldığı albümler arasında Trio Mrio (1999), Lodos (1997), Boyoz (1998), Midnite Rebels (1998), Nix (2000), Günlük (1999), Selen Gülün (2004) albümleri sayılabilir. Maden, ülkemizdeki hemen hemen tüm caz festivallerinde yer aldı. Akademi İstanbul’da armoni ve gitar dersleri verdi. Yer aldığı lodos albümü 1997’de yılın en iyi caz albümü seçildi. 1983 doğumlu Genco Arı, quartet muartet dışında kendi triosu ve Alp ersönmez trio’da çalmakta. İmer demirer, Neşet Ruacan, Kamil Özler, Ted Curson, Cem aksel, Önder Focan, Keisa Brown, Tony Jones, Michael Brown, Ricky Ford, Eylem Pelit, Mahmut Yalay dışında çeşitli senfoni orkestralarında pianist olarak görev yaptı. İstanbul Üniversitesi devlet konservatuarı’nda piyano ve kompozisyon çalıştı, Aydın Esen ile workshoplara katıldı. İstanbul caz festivali’nde yer aldı. Pek çok popüler müzik albümünde düzenlemeci ve icracı olarak yer aldı. Halen özel istanbul güzel sanatlar lisesi caz bölüm başkanlığı yapıyor. Ankara’nın yetiştirdiği en iyi davulculardan olan Volkan Öktem, 1970 doğumlu. Qm dışında yer aldığı projeler arasında Habbecik, Laço tayfa, Aşkın Arsunan band, Def orkestra ve İstanbul Superband’i sayabiliriz. Öktem, Odtu caz günleri, Ankara ve İstanbul caz festivali’nde yer aldı. Bir dönem akademi İstanbul’da davul dersleri verdi. Öktem, Trio mrio (1999), Habbecik (2002), Laço tayfa, Hicaz dolap, Concerto for bağlama, One a day, As one, Kütle, Velvele, Nix ve ayrıca sayısız popüler müzik albümünde yer aldı. 1974 doğumlu alp ersönmez, bilgi üniversitesi jazz kompozisyon bölümü’nü bitirdi. aydın esen’le çalıştı. istanbul caz festivali, akbank caz festivali, eskişehir caz festivali, h2000, elektronik müzik festivali, bodrum caz günleri ve odtü caz günleri’nde yer aldı. Alp Ersönmezin yer aldığı albümler arasında Akın eldes - Türlü; Ercüment vural - Önder focan project - kırmızıya çalıyor; Cahit berkay - film müzikleri-vol:3, Yüreğimdeki barış şarkıları; Kenan doğulu-demedi deme. Bu kayıtlar dışında Bora Uzer, Pete Adams ve Ashley Soan ile Londra’da Kaydettiği “You are” isimli Bora Uzer bestesi, avrupa’da Grillenundchillen” adıyla basılan toplama bir cd de yer aldı.

Sarp Maden Nublu Jazz Festival kapsamında 10 Mart Perşembe akşamı Babylon sahnesinde!

Warm-Up & After Party by Berke Yavuz

http://music.ovi.com/tr/tr/pc/Artist/Sarp-Maden/9476850


 

Etkinlik Programı

20:00 Kapı Açılış
21:00 Sarp Maden

Konum