Sin Fang & Soley

İzlandalı indie pop grubu Seabear’ın ve Morr Music’in iki ismi Sindri Már Sigfússon (Sin Fang) ve Sóley Stefánsdóttir (Soley) ikilisi, solo projeleriyle Garanti Caz Yeşili Nordik Müzik Festivali kapsamında 11 Nisan akşamı Babylon sahnesinde.

***Bu etkinlik ""Sessiz Konser” politikamız kapsamındadır. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

Sin Fang

Seabear’ın esas çocuğu ve İzlanda indie sahnesinin en üretken isimlerinden biri olan Sindri Már Sigfússon’un solo projesi, Sin Fang Bous adıyla başladı. 2009 senesinde bodrumundaki stüdyosundan taşıdığı sesleri Morr Music etketiyle yayınladığı Clangour albümüyle tüm dünyaya yaydı ve alternatif popun yeni akımına dahil oldu. Tüm vaktini yeni şarkılara ayıran ve hızını alamayan indie pop dehası Sin Fang geçtiğimiz yıl Mum, Amiina ve diğer Seabear üyelerini de yanına alarak Summer Echoes adlı albümü yayınladı. Hareketli şarkıların arasına piyanosuyla kattığı duygusallığı İzlanda kültürüne özgün folk ezgileriyle birleştirerek twee’den shoegaze’e kadar zengin tatlarla donattığı masasını bu güzel bahar akşamında Babylon’a taşıyor.

Soley

Müziğe piyano ve kompozisyon eğitimiyle başlayan Sóley Stefánsdóttir ya da kısaca Soley ilk olarak İzlanda’nın en önemli bağımsız projelerinden Seabear ve Sin Fang projelerinin mimarı Sindri Sigfússon’ın yanında yer alarak sahnelere adım attı. Sigfússon’un Soley’in içindeki cevheri fark etmesi ve cesaretlendirmesiyle naif vokalini bizlerle paylaşmaya başlayan İzlanda’nın bu utangaç sesi solo projesinin ilk kaydı olan “Theater Island” EP’sini 2010 yılında Morr Music’ten yayınladı. Farklı projelerde sesini ve müziğini geliştirmeye devam ederken bir sonraki sene “We Sink” adlı LP’si oldukça beğeni topladı. Indie ve dream pop’un gelecek vaat eden temsilcileri arasında gösterilen Soley’in nazik ve sakin sesi dinleyicilerin arasında akıp giderken büyüleyici melodiler 11 Nisan akşamı Babylon’da yankılanacak.

***Garanti Gençlik Bankacılığı kartları ve Bonus kart sahiplerine bu etkinlikte ayakta biletlerinde %20 indirim uygulanacaktır. Kart başına iki adet bilet alınabilmektedir.

Etkinlik Programı

21:30 Soley
22:30 Sin Fang

Konum