Turkish Psychedelia Night: BaBa ZuLa & Fakı Baba

Türkiye modern müzik tarihinin özgün psikedelik ekiplerinden BaBa ZuLa, “Turkish Psychedelia Night” serisi kapsamında, 11 Ocak akşamı konuğumuz oluyor!

BaBa ZuLa

20 seneyi aşkın süredir çağdaş müzik türlerini geleneksel halk müziği kökenleri, dans ve teatrel ögeleri bir araya getiren BaBa ZuLa, Türkçe psikedelik müziğin en başarılı isimlerinden. Darbuka, elektro saz ve kaşık gibi geleneksel enstrümanları, elektronik ve modern sesleri birleştirerek kendilerine özgü psikedelik bir tarz oluşturan BaBa ZuLa; Türkiye coğrafyasının ve müziğinin kökenlerinden beslenerek günümüzün İstanbul’una ait bir “oriental dub” sound’u sunuyor. Grubun 20 yıllık müzikal yolculuğunu anlatan, 2017 çıkışlı albümleri “XX”, The Guardian, Record Collector ve Rolling Stone’un aralarında bulunduğu pek çok prestijli yayından övgüler topladı. “World Music Charts Europe”un Şubat ayı listesinde de ilk sıralara yükselen “XX”; Mad Professor, Dr. Das, Sly & Robie ve Dirtmusic gibi isimlerin yer aldığı bir dub düzenlemesi de içeriyor. 2018 yılında Boiler Room’un “Istanbul Psychedelia” belgeselinde yer alan BaBa ZuLa; geçtiğimiz Eylül ayında son albümleri “Derin Derin”i yayımladı.

Fakı Baba

2007’den bu yana funk, retro ve trip-hop ritimlerini ve melodilerini, günümüz müziğiyle birleştiren Fakı Baba; yaratıcı ve özgün stilini yerli ve yabancı parçalardan oluşan setlerinde sunuyor. 70’li yılların derin akustik imajlarını ve çağdaş müzik türlerinin güçlü groove’larını, kendine özgü dokunuşlarıyla dinleyiciye taşıyan Fakı Baba; 2016 yılında Cartel’in “Araba Yok” parçasına yaptığı edit ile dikkatleri üzerine çekti. Fakı Baba aynı zamanda, Radyo Babylon 99.4 frekansında “Funk Monk by Fakı Baba” ismini taşıyan programıyla da sokağın ritmini dinleyiciye taşımaya devam ediyor.

Biletler Biletix’te!

Etkinlik Programı

21:30 Kapı Açılış
22:30 BaBa Zula
00:00 Fakı Baba

Konum