Pazar Pazar Babylon: Lovely Gatsby Day

Pazar Pazar Babylon'da ikincisi düzenlenen Lovely Gatsby Day'de bu sefer İstanbul Lindy Hoppers, Flapper Swing ve Global Swing Broadcast'ten Dr. A bir araya geliyor!

Bu hafta, daha önce büyük ilgi gören eğlenceli ve nostaljik etkinlik Lovely Gatsby Day'in ikincisi için için, akustik caz manouche grubu Flapper Swing, sevilen dans topluluğu İstanbul Lindy Hoppers ve Global Swing Broadcast DJ'i Dr. A 13 Mart’ta Babylon'da olacak. 

Flapper Swing
Django Reinhardt ve Stephane Grappelli’nin izinden giden akustik caz manouche grubu Flapper Swing, ritim gitar, solo gitar, kontrbas, soprano saksofon ve vokalden oluşan Flapper Swing, quintet formunda sahne alıyor. Repertuarlarında D.Reinhardt besteleri ve 1920-30’ların caz standartlarına yer veren grup Babylon'da dönemin eşsiz atmosferini yaşatmaya hazırlanıyor.

İstanbul Lindy Hoppers
2007 yılında kurulan dans topluluğu İstanbul Lindy Hoppers, Türkiye’nin her yerinde yer aldıkları organizasyonlarda dans şovları ile nostaljik bir dünya yaşatıyor. 1920’ler ve 30’ların swing dans kültürünü bugüne taşıyan grup, dünyanın en iyi dans festivallerine katıldı ve uluslararası birçok yarışmada büyük başarılar kazandı. Lindy Hop ve solo caz dansının keyfini herkese göstermeyi amaçlayan İstanbul Lindy Hoppers, aynı zamanda düzenlediği "Crossover İstanbul" Lindy Hop & Solo Caz Dans Festivali’nde dünyaca ünlü eğitmenleri ve dansçıları ağırladı.

Atölye ve Eğitmenler hakkında:
Solo Caz: Müzikalite ve ritim duygusunu birleştiren, 1920'lerin charleston ve caz adımlarını içeren, eğlence ve rahatlığın ön planda olduğu bir solo dans türüdür.

Mertcan Mert, Herrang Dance Camp 2014 (İsveç) Solo Caz BirincisiBabylon Lovely Gatsby Day:
 

Etkinlik Programı

15:00 Kapı Açılış
00:00 Dr.A (Global Swing Broadcast)
16:00 İstanbul Lindy Hoppers
17:00 Flapper Swing

Konum