Hess is More & Korallreven

Eski The Radio Dept. üyesi Marcus Joons’un, Samoa’ya yaptığı gezi sırasında karşılaşıp hayran kaldığı yerel kilise korolarından ve Güney Pasifik’ten aldığı ilhamla, yine The Radio Dept’ten Daniel Tjäder’ı da yanına alarak başlattığı Korallreven projesi Babylon’da!

İlk albümlerini geçen Kasım’da yayınlayan İsveçli grup, Britney Spears ve Ciara’lı mixtapeler yaparak electro-pop müziğe farklı bir yerden giriş yaptı. Güneylerden gelen rap müziğine ek olarak, batının dreampop, reggae ve minimal teknosundan etkilendiklerini söyleyen ikili, İsveç’ten alışık oldukları soğuk kış günlerini sıcacık yaz şarkılarıyla protesto ediyor. Joons ve Tjäder, çıkış albümlerinde vokallerde Victoria Bergsman (Taken By Trees, The Concretes) ve Julianna Barwick gibi isimlerle beraber çalıştı. Garanti Caz Yeşili Nordik Müzik Festivali kapsamında Korallreven, samimi İskandinav usulü electro pop müzikleri ve eğlenceli canlı performanslarıyla Babylon sahnesini ısıtmaya geliyor.

Hess Is More

Danimarka müziğinin en üretken isimlerinden Mikkel Hess, başını çektiği müzik projesi Hess Is More ile Babylon sahnesinde İstanbullu müzikseverlerle bir araya geliyor. Neredeyse tamamı müzisyen bir ailede yetişen Mikkel, caz efsanesi Ed Thigpen’in hocalığında aldığı davul eğitiğimiyle yeteneğini uç noktalara taşıdı. Hess Is More ilk olarak The Wind in the Willows adlı tiyatro oyunu için yazdığı parçalardan oluşan albümü The Soundtrack’i sonrasında ise kendi kayıtlarından eklemelerle düzenleyerek Tip Top Dynamo’yu yayınladı. Ülkesinde ödülleri topladıktan Captain Europe ile çıkışını devam ettiren Mikkel Hess, bu albümde yer alan ve Bang Chau ile beraber seslendirdiği Yes Boss ile adını Danimarka dışına da taşıdı. 2009’da Nublu Records etiketiyle yayınlanan toplama albümü Hits, Time Out dergisi tarafından yılın en iyi 10 yeni kaydından biri olarak seçildi. Son olarak geçtiğimiz yıl Creation Keeps The Devil Away ? adlı albümü yayınlayan Mikkel Hess ve ekibi, Hess Is More’un yanı sıra film, tiyatro ve televizyon serilerine  fon oluşturmaya devam ediyor. Caz, electronica ve İskandinav folk öğelerini melodik bir şekilde sentezleyen Hess Is More, melankoli ve eğlenceyi bir arada kucaklıyor.

***Garanti Gençlik Bankacılığı kartları ve Bonus kart sahiplerine bu etkinlikte ayakta biletlerinde %20 indirim uygulanacaktır. Kart başına iki adet bilet alınabilmektedir.

Etkinlik Programı

22:00 Kapı Açılış
23:00 Hess Is More
00:15 Korallreven

Konum