Bir İlkbahar Rüyası

Maglibertine ve lapetus iş birliğiyle İstanbul yeraltı sahnesinin sevdiğimiz ve taze gruplarından Eskiz, Yabancılar ve Yangın’ın sahnede olacağı “Bir İlkbahar Rüyası” için 15 Nisan akşamı buluşuyoruz!

Eskiz
2010’dan bu yana İstanbul yeraltı sahnesindeki gürültülü ve patlayıcı sahne performanslarıyla ismini duyuran Eskiz, yerli psikedelik garage sahnesinin en üretken üçlülerinden olmayı başardı. İlk kısaçalarları “Türkçe Sözlü Ağır Müzik” ile çıkış yapan ekip, 2016’da “Sallan Yuvarlan” uzunçalarını yayımlayarak dikkatleri üzerine çekti. 2017’de beğeni toplayan “Beterin Beteri Var” albümüyle beğeni toplayan Eskiz, üretimlerine ve birçok farklı kitleye hitap eden güçlü sahne performanslarına devam etti. Grubun müzikal kökenlerini ve ufuklarını keşfetmek üzere girdiği sürecin bir ürünü olan “Kozmik Ruh Dansı”, 2020’de dinleyicisiyle buluştu. 

Yabancılar
2017’de kurulan yerli indie rock grubu Yabancılar; Arctic Monkeys ve The Strokes cover’larıyla başladıkları müzik hayatlarına, kendi besteleriyle devam etti. İlk kısaçalarları “Mesafe”yi yayımladıktan sonra aynı ismi taşıyan albümlerini dinleyicileriyle paylaşan ekip; bu esnada girdikleri yaz bunalımının çıkışında gelen enerji ve motivasyonla, kış ayında yeni kısaçalarları “Kapüşon”u yayımladı. Tekli üretimlerine devam eden Yabancılar, yeni albümleri üzerinde çalışırken konserlerine de devam ediyor. 

Yangın
Vokalde Theo Kaya, synth’lerde ve gitarda Bora Yavrucuk, davulda Yağız Nevzat İpek, gitarda Efe Sunlove ve bas gitarda Sarp Taha Gürkan’dan oluşan Yangın, 2019’un sonunda kuruldu. Kendi kuşağının sound’unu temsil ederken rock ve alternatif müzik sahnesine kendi yaklaşımlarını da getirmeyi isteyen grup; geçtiğimiz aylarda yayımladıkları “Hepsi Bu Kadar Mı?” kısaçalarlarıyla adından söz ettirdi. Yangın, henüz yayımlanmamış şarkılarından bir seçkiyi bu gecede dinleyicilerinin beğenisine sunacak.

Biletler Biletix'te!

Etkinlik Programı

19:30 Kapı Açılış
19:30 Bir İlkbahar Rüyası

Konum