RBMA Sunar : Beardyman  - Gantz – Iskeletor

Beardyman, Gantz ve Iskeletor, Red Bull Music Academy Night kapsamında Babylon'da güçlerini birleştiriyor.

Beardyman

Beardyman, sıra dışı beatbox yeteneği ve canlı loop’larla yaptığı şaşırtıcı canlı performanslarıyla bir efsaneye dönmüş durumda. BBC tarafından “Beat’lerin ve Sound’un Kralı” şeklinde nitelendirilen bu çılgın müzisyenin canlı performansları gerçekten şimdiye kadar gördüğünüz hiçbir performansa benzemiyor. Tamamen kendi ağzı ile çıkardığı beat’leri kaydederek Beatbox alanında çığır açan ve enstrüman olarak kendi bedenini kullanan Beardyman, ilham kaynağı olarak MC Xander’ı gösteriyor ve onun gibi Korg Kaoss Pad 3’i ile harikalar yaratıyor.

Gantz

İstanbul elektronik müzik sahnesinde 2008 yılından bu yana aktif olan Gantz önemli kulüp performanslarının yanı sıra Dinamo'daki setleriyle de beğeni kazandı. 2010’da prodüktör olarak da hünerlerini sergilemeye başlayan Gantz dans pistlerine yeni bir soluk getiriyor

İskeletor

Kerem Sevinçli’nin, rotasını her enstümanı herkesin dönüşümlü olarak çaldığı doğaçlama grup müziği projelerinden çevirip, 2012 yılında elektronik bass/noise müzik üretimine geçmesiyle ortaya çıkmış bir projedir. Noise/ grime/ glitch hop etkileşimli, dinleyiciyi rahatsız ederek uyarmaktan korkmayan bir sound peşindedir. Yıllar boyunca otonom bir şekilde müzik yayınlama yolunu seçen İskeletor, bir etiket altında ilk yayınını 2013 yılında Tektosag label’ından dijital bir EP’yle yapmıştır. Ocak 2015’te Portland’lı label Boomarm Nation’dan kaset/7” plak olarak çıkan debut albümünün üzerine, İngiliz Blacklist label’ıyla yeni plak çalışmalarını sürdürmektedir. İskeletor bu sene Paris’te düzenlenen Red Bull Music Academy’de Türkiye’yi temsil eden isim oldu.

Etkinlik Programı

22:00 Kapı Açılış
22:00 İskeletor
23:00 Beardyman
00:30 Gantz
02:30 İskeletor

Konum