Bant Mag. ve Çapasunta’dan bir sergi:  ''DALGADAN ÖNCE''

Altıncı sayısıyla yayında olan Bant Mag. Nisan ayında konu edindiği dalga sörfünü, Çapasunta ekibiyle işbirliğine girerek düzenlediği bir sergiyle sayfalarının da ötesine taşıyor.

2000 yıllık geçmişi boyunca dünyanın dört bir yanına yayılan dalga sörfü bir spor dalı olmaktan ziyade bir hayat şekli olarak zaman içinde kendi kültürünü de yarattı. Müzik, görsel sanatlar ve daha pek çok alanda kendi geleneğiyle var olan dalga sörfü, sadece bireyleri değil, kitleleri de peşine taktığı bir tarihçeye sahip. 

Türkiye’de de pek çok tutkunu olan dalga sörfü, Çapasunta’nın da katkılarıyla hem Bant Mag.’ın altıncı sayısında hem de Dergide Sörf-Sergide Sörf sergisinde kendisine geniş bir yer ediniyor. Dalga sörfüne olan tutkularının peşinde Alanya’ya doğru yollanan Çapasunta ikilisi, dalgalar arasındaki serüvenlerini kendi ürettikleri sörf tahtalarıyla başka bir boyuta daha taşıyorlar. 

Bant Mag. illüstratörleri ise, Çapasunta ekibinin kendi üretimi olan denge tahtalarını ve longboard’larnı yorumladılar ve her birini kendi içinde bir sanat eseri haline getirdiler. Ortaya çıkan sonuçlar ise 18 Nisan tarihinden itibaren Babylon Lounge’da sergileniyor olacak. 

Dünyaya yaratıcı izlerini bırakmak isteyenlere ilham vererek onları harekete geçirmeye inanan Burn enerji içeceği sponsorluğundaki, Dergide Sörf – Sergide Sörf partisi ise serginin açılış etkinliği olarak 18 Nisan’da gerçekleşecek. Bant Mag. ekibinin DJ kabinine geçeceği parti   19.00’da başlayacak ve sanatçıların özgün dokunuşlarıyla apayrı kimlikler edinen sörf denge tahtaları ilk defa izleyici karşısına çıkacak. Aynı gece Burn için Burn Tutku Ekibi’nden Dalga Sörfçüsü Cihan Akça’dan ilham alarak Bant Mag. tarafından özel hazırlanan denge tahtası da sergideki yerini alıyor olacak. 

Sergide sörf tahtaları üzerine yaptıkları çalışmalarla yer alan isimler ise şöyle: 

Ece Kalabak, Sadi Güran, Dünya Atay, Baysan Yüksel, Özgür Erkök, Ada Tuncer, Aksel Ceylan, Ethem Onur Bilgiç, Saydan Akşit, CİNS, Sedat Girgin, Emir Özer, Ozan Aktuna, Furkan Birgün, Berk Çakmakçı, Sılacan Köseler, Mark Hale. 

www.bantmag.com

www.capasunta.com

Etkinlik Programı

Konum