Radyo Babylon Presents: Errors

İskoçyalı indietronica dörtlüsü Errors 18 Nisan gecesi Babylon’da ilk kez İstanbullu dinleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

2004 yılında Simon Ward, Greg Paterson and Stephen Livingstone’un electronik müzik projesi olarak başlayan Errors, Glasgow’da gerçekleştirdikleri başarılı performansların ardından, kısa sürede İskoçya’nın önde gelen gruplarından Mogwai’ın dikkatini çekti ve grup çok geçmeden Mogwai’ın plak şirketi Rock Action Records’a katıldı. Errors, “Hans Herman” single’ı sonrası 2006 yılında yayınladıkları ve büyük beğeni toplayan “How Clean Is Your Acid House?” EP’si ile uluslararası arenaya ilk ciddi adımını attı. Aralarına James Hamilton’ı da kattıktan sonra 2008’de çıkarttıkları ilk stüdyo albümleri “Its Not Something But It Is Like Whatever” ile hatırı sayılır bir hayran kitlesine ulaşan dörtlü, müzik otoritelerinin de dikkatini çekmeyi başardı. Kısa bir süre önce yayınladıkları “Have Some Faith in Magic” ile karşımıza çıkan Errors, kompleks synthler ve ritmik davullarla electronic post-rock’tan dans müziğine uzanan eklektik tarzlarıyla dinleyenlere geniş bir yelpaze sunuyor. Uzun bir süre Mogwai ile turladıktan sonra dünyanın önemli müzik festivallerinden Eurosonic ve SXSW’ye katılarak başarılı performanslarıyla yükselişe geçen Errors İstanbullu müzik severlere aynı zevki yaşatmak için 18 Nisan Çarşamba akşamı Babylon sahnesinde olacak.

Soft Gates

Grandmaster Flash'in analog davul ritmini, minimalism ve histeri ile pekiştirip insanı derin düşüncelere daldıran Soft Gates, hülyalı bir klüp müziği yapmakta. Berk Çakmakçı’nın müzikal üretimlerinden biri olarak hayata gözlerini açan ve ardından kim ki o’dan Ekin Sanaç ve Berna Göl’ün katılımıyla kanlı ve canlı bir konser grubuna dönüşen Soft Gates uzun aralıklarla yapmayı sevdiği performanslarının bir yenisiyle geliyor.

Etkinlik Programı

22:30 Errors

Konum