Wax Tailor

Hiçbir kategoriye sokulamayan tarzıyla kimi zaman DJ Shadow ve RJD2’ya benzetilen Wax Tailor, şimdiye kadar birçok ödüle aday gösterilmiş ve aralıksız konser programına devam eden, o bildiğimiz sıra dışı Fransız müzisyenlerden.

Üçüncü stüdyo albümü “In The Mood For Life”’ın 2009 senesinde yayınlayan sanatçı; soul, funk, hip-hop ve 60’ların pop müziği arasında özgürce dolaşırken, bu türler arasında hiç zorlanmadan doğal bir köprü kurmayı başarıyor. Müzikal anlamda kendini sürekli yenileyen Tailor, her albümde dinleyenlerini şaşırtarak farklı bir kimliğe bürünüyor. Festivaldeki performansında yine eklektik müziğin en keyifli örneklerinden birini sergileyecek olan Wax Tailor, modern müziğin kalıplara sığmayı reddeden en orijinal temsilcilerinden biri. 2 Aralık’ta Miller'ın katkılarıyla Babylon sahnesinde!

Bu konser kaçmaz çünkü,

 Geçen seneki Akbank Caz Festivali’nde Wax Tailor Babylon’u o kadar coşturdu ki, o konser günlerce konuşuldu.

 Müziği soul, funk ve hip-hop arasında geziniyor ama aslında tarzı hiçbir kategoriye sokulamıyor. Ona en yakın duran isimler DJ Shadow ve RJD2.

 Gerçek eklektik müzik nedir o gece Babylon’da duyabilirsiniz.

 Müziğinde bolca eski filmlerden sample’lar kullanıyor.

Şimdiye kadar aday gösterildiği önemli müzik ödülleri arasında “Victoires de la Musique” ve US Indie Awards bulunuyor. 2007 tarihli albümü “Hope & Sorrow”, Independent Music Awards’ta dance/electronica kategorisinde en iyi albüm ödülünü aldı.

Wax Tailor line-up;

Jean-Christophe Le Saout aka Wax Tailor (DJ)

Charlotte Savary (Chanteuse)

Mr Mattic (MC)

Anna Kei (Flute/sax/choeurs)

Raphaële Germser (Violon/bass/Choeurs)

Johan Blanc (Trombone/Guitare)

Matthieu Detton (Violoncelle/guitare)

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Wax Tailor

Konum