Burcu Karadağ “Ney In Ethno Jazz”

Türkiye’nin uluslararası literatüre girmiş ilk kadın neyzeni Burcu Karadağ’ın, Anadolu ezgileriyle modern caz melodilerini buluşturduğu yeni albümü “Ney In Ethno Jazz”ın lansman konseri için 2 Mayıs akşamı buluşuyoruz!

Burcu Karadağ, bir kadın neyzen tarafından kaydedilen ilk albüm olma niteliğini taşıyan “Nefes” albümünü 2013’te dinleyicisiyle paylaştı. Fazıl Say’ın bestelediği “Hezarfen Ney Konçertosu”nun Almanya’nın Mannheim kentinde gerçekleştirilen dünya prömiyerinde solist olarak yer aldı. Tuluğ Tırpan, Sertab Erener, Trilok Gurtu, Martin Grubinger, Rudiger Oppermann, Anjelika Akbar, İhsan Özgen, Önder Foçan, Okay Temiz gibi pek çok önemli müzisyenle farklı projeler içinde yer alan Burcu Karadağ; birçok ülkede çeşitli topluluklar ve orkestralarda yer aldı. Piyanoda Etibar Asadli, perküsyonda Mehmet Akatay, kontrbasta Enver Muhammedi ve balaban ve tütekte Alafsar Rahimov; Burcu Karadağ’a eşlik ediyor. Farklı ülkelerde yaşayan sanatçılar; kendi kültürlerinin dilini kullanarak köklerinden kopmadan İstanbul, Paris, Bakü ve Kosova arasında zamanın ruhunu müziklerine yansıtıyorlar.

Dünyada ilk kez caz yaklaşımıyla bir araya gelen ney; piyano, perküsyon, balaban ve kontrbasın oluşturduğu derinlikli yapı beraberinde türküleri yeniden yorumlayarak dinleyiciyi farklı bir deneyime davet ediyor.

Biletler için Mobilet!

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Burcu Karadağ

Konum