Oi Va Voi

Oi Va Voi, 21 Ağustos Salı akşamı Coca-Cola ana sponsorluğunda Happy Sounds sahnesinde, Babylon Aya Yorgi'de!

Babylon Soundgarden İstanbul’da hafızalardan kolay kolay silinmeyecek bir performansa imza atan Oi Va Voi, Babylon Aya Yorgi bayram özel programıyla unutulmayacak bir gece için Çeşme’ye geliyor. 

Londralı altı genç müzisyenin kimlik arayışlarının dahiyane sonucu olarak ortaya çıkan Oi Va Voi Digital Folklore ve Laughter Through Tears albümleri ile Çingenelerin dünyasına bambaşka bir kapıdan girerek dünya çapında büyük bir ün kazandı. Daha hiçbir albümleri yayınlanmadan, BBC Radio 3 World Music Boundry Crossing ve Listener kategorilerinde ödül alan Oi Va Voi, Yiddish konuşma dilinde “Aman Tanrım” anlamına geliyor. Ebeveynleri Yahudi göçmeni olan Oi Va Voi, kökenlerine bağlı kalarak bildiklerini, hissettiklerini, modern dünyanın diliyle, yaşadıkları anın argosuyla, şimdiki zamanı yakalayıp, geçmiş zamana yüz çevirmeden müziklerine taşıyorlar. Grup hala bazı Yahudi düğünlerinde bile performans sergiliyor. Grup, ‘Laughter Through Tears’ öncesi demo Cd’leri ‘Digital Folklore’ ve verdikleri konserlerle hatırı sayılır bir hayran kitlesine ulaştı. Müzikleri soul, ska, trip hop, drum’n bass ve Balkan ritimlerinin hoş bir kombinasyonundan oluşuyor.  Elbette, KT Tunstall, Earl Zinger, Majer Bogdansky ve Özbek pop vokal Sevara Nazarkhan gibi isimlerin albümlerine katkıda bulunduğunu da belirtmek gerek.

Sevilen grup Oi Va Voi, Babylon Aya Yorgi ‘nin sıcak atmosferinde 21 Ağustos Salı akşamı yine gönülleri fethetmeye hazırlanıyor.

Etkinlik Programı

21:30 Kapı Açılış
23:00 Oi Va Voi

Konum