Babylon Underground Vol.1

Yeni müzikal deneyimlere beraber açılacağımız Babylon Underground Vol.1 için, Hello Psychaleppo ve Filastine & Nova ile 21 Aralık’ta buluşuyoruz!

Hello Psychaleppo (live)

Suriye’nin müzikal açıdan en zengin ve mistik şehirlerinden Halep çıkışlı Hello Psychaleppo; köklerini Arap müzik kültüründen alarak Tarab müziğinin melodik vuruşlarını elektronik müzikle sound’unda birleştiriyor. Halepli prodüktör ve görsel sanatçı Same Saem Eldahr tarafından kurulan Hello Psychaleppo deneyimi, 2013 yılında yayımlanan çıkış albümü “Gool L’ah” ile electro-Tarab türünün öncüleri arasında yer etti. VICE tarafından “katartik, melankolik, apokaliptik ve alternatif olarak dans edilebilir” ve “Massive Attack’in Abdel Halim Hafez ile buluşması” olarak tanımlanan Hello Psychaleppo, 2014 yılında “HA!” ve 2017 yılında “Toyour” albümlerini paylaştı.  

Filastine & Nova: Drapetomania (live)

Sınırları yok etmek için çalışan multimedya ikilisi Filastine & Nova; elektronik beat’leri üzerine ağırlaşan ses katmanları, analog synth ve yaylılar ekleyerek oluşturdukları sound’uyla çıkış yaptı. Ses, video, tasarım ve dansı kullanrak radikal farklılıkta bir varoluş ihtimalini ortaya koyarak farklı bir dünya yaratan ikilinin sound’u, SPIN Magazine tarafından “kentsel geleceği parçalamak adına oluşan bass müzik” olarak tanımlanıyor.

Biletler Biletix’te!

Etkinlik Programı

21:30 Kapı Açılış
22:15 OM. EL Beat
23:20 Filastine & Nova
00:50 Hello Psychaleppo

Konum