Asmalı Showcase #2 // Kök, She Past Away, Softa

Asmalı Shoıwcase’in ikincisi Kök, She Past Away ve Softa gibi alternatif müzik sahnesinin başarılı gruplarıyla devam ediyor.

Kök

Davul: Kaan Sezyum:

Bass: Kerem Tuzun

Voka & Gitar: Cem Omeroglu

soundcloud.com/kksesler

adresini bir de infoyu ekleyebilirseniz nefis olur.

info da şu şekilde: 

Nekropsi’den Cem Ömeroğlu, Nekropsi ve Kurban’dan Kerem Tüzün ve Kaan Sezyum’un proje grubu olan KöK, 2006’dan bu yana thrash metalden, Anadolu ezgilerine, progresif rock’tan, dans beatlerine ve zaman zaman saykodelik rock’a uzanan geniş bir yelpazede performans sergilemektedir.

Cem Ömeroğlu - Gitar / Vokal 

Kerem Tüzün - Bas Gitar / Vokal 

Kaan Sezyum - Davul

She Past Away

She Past Away 2006 yılında Volkan Caner (vokal/gitar) ve İdris Akbulut (bas) tarafından Bursa'da kuruldu. Darkwave ve new wave öğelerini müziğine taşıyan grup, canlı electro-davulda ve prodüksiyonda Süpermatik’in de katılımıyla son halini aldı. 

Öncesinde bireysel olarak sayısız projede yer alan grup, Mart 2010 tarihinde Remoov etiketiyle  “Kasvetli Kutlama” EP’sini yayınladı. Sayısız konser ve festivale katılan SPA, çok kısa sürede yurtdışında ve yurtiçinde büyük bir kitlenin ilgisini çekti; yerli ve yabancı mecralarda adından oldukça söz ettirdi. 

She Past Away, dijital olarak geçtiğimiz günlerde yayınladığı “Belirdi Gece” albümünde, 80’lerin endüstriyel synth’leri, gotik yer altı kültürüne karşı bağlılıklarını ve melodramatik imgelerle dolu darkwave kimliklerini ortaya koyuyor.

Softa

2007 yılının sonlarında Ece ve Furkan tarafından kurulan grup bir kaç eleman değişikliğinden sonra son halini aldı. Kurulduğu ilk günden itibaren beste çalışmalarına ağırlık veren grup Ankara'nın önemli sahnelerinde çeşitli organizasyonlarda sahne aldı... .... İlk Ankara dışı performansına 14, Tuborg Roxy Muzik Günleriyle başlayan grup burada sahnelediği performansıyla 1.lik ve Tuborg Özel Ödülüne layık görüldü. Daha sonra Foça Rock Tatili ile şehır dışı performanslarına devam eden grup İstanbul Peyote sahnesinde de düzenli olarak performanslarına devam etmekte... ....Tarz olarak punk, garage ve psychedelic öğeleri bünyesinde barındıran grup, kendilerinin uydurduğu Acid Punk terimini benimseyerek yaptığı müziğin bunu yansıttığına inanmaya başladı... .. ..26 Mart'ta lansman gecesini düzenleyecek olan Softa'nın o günden sonra Single albümü ve klibi piyasada olacak. Vokal, elektro gitar, teramin ve tuşlu çalgıların Ece Özey'den soruldugu grupta, Elektro gitarlar ve efektleri Furkan Güleray, Bas Gitarı Cumhur Kadıoğlu, Vurmalı çalgıları Aycan Firatli üstlenmekte.

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Softa
22:30 She Past Away
23:30 Kök

Konum