Anthony Joseph & The Spasm Band

Trinidad doğumlu İngiltere’nin en heyecan verici ve yeni seslerinden biri olan Anthony Joseph, Sun Ra, Gil-Scot Heron ve Rastafari kültüründen ilham almış bir müzisyen.

Kendini kozmik bir şair olarak tanımlayan Joseph, aslında sahnede şiir okumuyor, onun müziği ve söyleyişleri daha çok kabilelerin ilahilerini andırıyor. Müziğinin ortasına “diaspora” kavramını koyan ve Free Jazz’ı bambaşka bir perspektiften yorumlayan Anthony Joseph ya da takma ismiyle “Voodoo Punk”, grubu The Spasm Band ile beraber son albümü “Rubber Orchestras” dan sıradışı müziklerle Akbank Caz Festivali’ne farklı bir renk getirmeye hazırlanıyor.

Anthony Joseph: Vokal, Perküsyon

Andrew John: Bas

Colin Webster: Saksafon, Flüt

Michel Castellenos: Davul

Christian Arcucci: Guitar

Oscar Martinez: Konga, Perküsyon

Bu gece kesinlikle kaçmaz çünkü,

 Bu gece tek bilete iki farklı konser var.

 Anthony Joseph kendini kozmik bir şair olarak tanımlıyor ve en büyük ilham kaynakları arasında Sun Ra, Gil-Scott Heron ve Rastafari kültürünü gösteriyor.

 Grubu The Spasm Band ile beraber Anthony Joseph, o gece “Voodoo Funk” ismini verdiği tropik müzikler, funk, kalipso ve cazdan oluşan farklı müziğini icra edecek.

 Mükemmel sesiyle Hollie Cook, Londra yeraltı reggae kültürünün en parlak yıldızlarından biri, hatta kendisi Sex Pistols’ın davulcusu Paul Cook’un da kızı.

Manu Chao ile yaptığı remiks çalışmalarıyla bilinen Prince Fatty, o gece bol reverb ve bol echo’lu eğlenceli 70’ler dub müziği çalacak.

Prince Fatty’nin DJ seti üzerine Hollie Cook ve MC Horseman’in vokalleriyle o gece parti Babylon’da tüm hızıyla devam edecek.

Etkinlik Programı

22:00 Kapı Açılış
23:00 Anthony Joseph and The Spasm Band

Konum