Tom Waits Tribute Night by JazzMatiz

Aralık 2013’den bu yana gerçekleştirdikleri Tom Waits Tribute Night konserleri ile JazzMatiz grubu Tom Waits'in 67’inci doğum günü şerefine 22 Ocak’ta Babylon’da.

Tom Waits’in şarkıları blues, caz ve vodvil gibi rock öncesi türlere sevgisi ile dinleyenler için özel anlamlar taşıyor. Bu şarkıları JazzMatiz grubu Alper Bakıner (LuxuS), Gülce Duru, Alize ve Ebru Dengiz’in konuk olacağı gecede sevenleriyle buluşturuyor.

Etkinlik ücretsizdir.

"Onu nasıl anlatabiliriz ki; şair, şarkıcı, besteci, aktör, kariyeri boyunca değişen, gelişen ve her defasında daha etkileyici olan müziğiyle Tom Waits’i anlatmamız biraz zor! Gary Graff’ın deyişiyle sesi, ‘bir fıçı burbonda ıslatıldıktan sonra beş ay tütsülenmiş ve ardından da bir arabanın altında çiğnenmiş’ gibidir. Çıkardığı kendine özgü hırıltılı sesler, deneyselliğe olan meyli; blues, caz ve vodvil gibi rock öncesi türlere sevgisi ile Tom Waits, müzik adına sıra dışı bir kişiliktir. Onun şarkıları dinleyenleri için çok özeldir ve her bir dinleyenin kendisini bulduğu özel bir şarkısı vardır."

Kapı Açılış: 17:00
Etkinlik: 18:00

Etkinlik Programı

17:00 Kapı Açılış

Konum