Let There Be House

70’lerin sonu ve 80’lerin başından itibaren Chicago, New York ve Londra’yı etkisi altına alan ve alt türleriyle de birlikte günümüz dans müziğine en çok etki eden türlerden house ile dans pistine çıkıyoruz. House ve techno’nun Türkiye’deki öncü isimleri U.F.U.K. ve Ahmet Şendil ile birlikte 22 Temmuz Cuma gecesi buluşuyor ve “Let There Be House!” diyoruz!

U.F.U.K.
Türkiye’de house müziği benimsemiş ve sevilmesine öncülük etmiş isimlerin başında gelen U.F.U.K., setlerinde groove’lu beat’ler ile harmanladığı house ve tech-house türleri etrafında gezinen müzikal stilini oluştururken Derrick May’den ilham aldığını söylüyor. Dans müziğinin evrensel ölçeğe ulaştığı ve İstanbul’da birçok kulübün açıldığı yılların aranan DJ ve müzik direktörlerinden biri olan U.F.U.K.’un müzikal kariyeri, henüz 14 yaşında çalıştığı kayıt stüdyosunda başladı. DJ’liğini kendi kişisel tekniğini yaratarak geliştiren U.F.U.K., kısa süre içerisinde İstanbul’un çeşitli alternatif kulüplerinde resident DJ olarak çalmaya başladı. Şehrin ilk gece kulüplerinden 19 ve 20’de çalmaya başladıktan bir süre sonra, Avrupa’nın en iyi underground kulübü seçilmiş 2019’da kabin başına geçti. Artan elektronik müzik dinleyicisiyle beraber Radio 2019’da kendi radyo programlarını yapmaya başlayan U.F.U.K., yurtdışında birçok kulüpte setleriyle yer aldı. Carl Cox, Derrick May, Stacey Pullen, Masters At Work, Frankie Knuckles, Fatboy Slim, Derrick Carter, Armand Van Helden, Joe Claussell gibi birçok başarılı DJ ile aynı sahneyi paylaştı ve Alanis Morisette, Massive Attack, David Bryne, Placebo, Moloko gibi büyük isimlerin konserlerinin kapanışını yaptı.

Ahmet Şendil
Prodüktör ve DJ Ahmet Şendil, techno müziğin Türkiye’de ve dünyadaki önemli isimleri arasında yer alıyor. Üretimleri ve canlı performanslarıyla dünya çapında ismini duyurmayı başarmış Ahmet Şendil, 2007’de kurduğu M-Vitamine Recordings ve Bosphorus Underground Recordings ile birlikte dünya müzik sahnesindeki yerini sağlamlaştırdı. Son 5 yılın en iyi minimal house ve minimal techno plak şirketleri arasında yer alan Bosphorus Underground Recordings, bünyesindeki DJ’lerle dünyanın farklı şehirlerinde sahne alıyor ve üretimleriyle elektronik müzik platformlarında beğeni topluyor. 2008’den bu yana 100’den fazla ülke ve 200’e yakın şehirde setleriyle yer alan Ahmet Şendil, yeni yetenekleri keşfetmek ve eğitmek için Bosphorus Underground çatısı altında çalışmalarına devam ediyor.

Biletler Biletix'te! 

Etkinlik Programı

21:00 Kapı Açılış
21:00 U.F.U.K. & Ahmet Şendil

Konum