Selah Sue

Soul ve reggae müziğin yeni nesil temsilcilerinden Belçikalı yıldız Selah Sue, Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında ilk kez Türkiye’de.

Belçika’da gerçekleşen Open-Mic gecesinde ilk olarak bir fırsat yakalayan genç sanatçı, bir diğer Belçikalı dünya çapında müzisyen Milow tarafından keşfedildi. Çok geçmeden soul müziğin yeni dönem isimlerinden Jamie Lidell ile aynı sahneyi paylaşma ve onun ön grubu olarak çıkma fırsatı yakalayan Selah Sue, Prince’in Avrupa turnesindeki slotu da kapmayı başardı ve yoluna aynı hızla devam etti. En büyük ilham kaynakları arasında gösterdiği Lauryn Hill, M.I.A. ve Erykah Badu’nun etkisi müziğinde kolayca hissedilen Selah Sue, aynı zamanda farklı ses rengiyle Amy Winehouse ile de sık sık karşılaştırılıyor. İlk albümünü One Love’da geçtiğimiz yaz sahne alan yeni nesil hip hop yeteneklerinden NNeka’nın prodüktörlüğünde hazırlayan Selah Sue, bu albümü Mart 2011’de Because Records üzerinden yayınladı. “Raggamuffin” ve “Crazy Vibes” gibi sevilen hitlerinin yanı sıra performanslarında Erykah Badu, Adele ve The Zutons gibi isimleri de cover’layan genç sanatçı şimdiye kadar Lowlands, Sziget, Pukkelpop ve North Sea Jazz Festival gibi önemli yurtdışı festivallerde performans gösterdi. Cee Lo Green ile beraber “Please” parçasını seslendirerek ününe ün katan Selah Sue, eğlenceli performansı ve güçlü vokalleri ile Babylon’da Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında uzun süre konuşulacak bir performansa hazırlanıyor.

Selah Sue line-up:

Selah Sue- lead vocal / guitar

Joachim Saerens - keyboards

Yannick Werther - guitars

Jordi Geuens - drums

Erik Rademakers – bass

Bu konser kesinlikle kaçmaz çünkü,

•Genç müzisyen Selah Sue soul, caz ve reggae müziğin en yeni yıldızlarından biri olarak kabul ediliyor.

•Müthiş bir vokal kabiliyeti ve sıradışı bir ses rengine sahip.

•Cee Lo Green ile beraber “Please” parçasında düet yaparak ilk büyük çıkışını yakaladı.

•İlham kaynakları arasında Erykah Badu, M.I.A. ve Lauryn Hill gibi isimler yer alıyor, sesi ise kimi zaman Amy Winehouse’a benzetiliyor.

•North Sea Jazz Festival, Lowlands ve Sziget gibi birçok yurtdışı festivalin geçtiğimiz yazki en aranan isimlerinden biriydi.

•O gece Babylon’da Selah Sue sahnede bol bol dans edecek, izleyenleri de dans ettirecek.

Warm Up & After Party @ Babylon Lounge by Soul Sendikası

***Garanti Gençlik Bankacılığı kartları ve Bonus kart sahiplerine bu etkinlikte ayakta biletlerinde %20 indirim uygulanacaktır. Kart başına iki adet bilet alınabilmektedir.

Etkinlik Programı

21:30 Selah Sue

Konum