25. Akbank Caz Festivali

Bu sene 25. yaşını kutlayan Akbank Caz Festivali, 21 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında düzenleniyor. Festival programı açıklandı!

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali, bu yıl 25. yaşını kutluyor. İlk yılından itibaren kreatif direktörlüğü Pozitif Live tarafından gerçekleştirilen ve caz dünyasının saygın isimlerini Türk izleyicisi ile buluşturan Festival'in programında bu David Sanborn, Manu Katché, John Scofield, Joe Lovano, David Murray gibi usta müzisyenlerin yanı sıra Squarepusher, Belle&Sebastian, Sinkane gibi genç yıldızların da yer aldığı zengin programıyla müzikseverleri cazın farklı notalarıyla bir araya getirecek ve pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak.
 
Her sene gerçekleştirilen Kampüste Caz etkinliği bu sene de  03-14 Kasım tarihleri arasında sekiz farklı şehirdeki üniversitelerde yapılacak.  Liselerde Caz Atölyeleri ile gençler caz müziğini ve enstrümanlarını daha da yakından tanıma fırsatı bulacak.

Festival boyunca aralarında Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Akbank Sanat, Babylon Bomonti, Volkswagen Arena, The Seed, Caddebostan Kültür Merkezi, Moda Sahnesi, Summart, Nardis ve  Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nin de bulunduğu 16 ayrı mekanda 55 konser, 4 panel, 13 atölye gerçekleştirilecek. Program detayları ve biletler Biletix'te…

Etkinlik Programı

00:00

Konum