John Peel'i Anma Gecesi "Radio Days"

John Peel (30 Ağustos 1939 – 25 Ekim 2004) BBC Radio 1’ın efsanevi DJ’i John Peel bu dünyaya veda edeli tam 6 sene oldu.

Punk’tan indie rock’a, radyoda çalınan farklı müzik türleri için kendi vizyonu çerçevesinde başlı başına bir konsept yaratmış ve tüm radyocular için büyük bir ilham kaynağı olmuş ölümsüz müzik adamı John Peel, 25 Ekim Pazartesi akşamı Babylon’da Türkiye’nin önde gelen radyo programcıları tarafından “müzikle” anılacak. Bu büyük ustaya bir saygı duruşu niteliğinde planlanan gecede İzzet Öz’den Mete Avunduk’a, Jak Kohen’den, Hilmi Tezgör, Cem Sorguç ve Tolga Yağlı’ya birçok radyo DJ’i, içinde John Peel dokunuşu ya da imzası olan parçaları çalmak için Babylon’da pikapların başına geçecek. İngiltere’nin 60’lı yıllara damgasını vuran unutulmaz korsan radyosu Radio Caroline’in hikayesinin konu edildiği “The Boat That Rocked” filminin de gösterileceği bu gecede, John Peel’in 40 yıla yayılan radyo playlisti içerisinde nostaljik bir yolculuğa çıkacağız.

Katılımcılar: Izzet Öz, Mete Avunduk, Jak Kohen, Hilmi Tezgör, Cem Sorguç, Tolga Yağlı,Sevginin Gücü ( Sezyum & Deniz) Mabbas

*** Giriş ücretsizdir.

Etkinlik Programı

20:00 The Boat That Rocked Film Gösterimi
22:00 İzzet Öz
22:10 Mabbas
22:30 Jak Kohen
23:00 Açık Radyo DJ'leri
23:45 Mete Avunduk
00:30 Sevginin Gücü (Sezyum & Deniz)

Konum