Lost in Europe:  Sultan Tunç ve Arkadaşları

2003 yılında çıkardığı “Saygı Değer Şarkılar” albümü ile hip-hop müziğe yeni bir soluk getiren Sultan Tunç, bugün Türkiye’nin en yaratıcı müzisyenleri arasında gösteriliyor.

Tunç’un müziğinde oryantal tınılar elektronik ritimlerle kesişirken; soul, rock, reggae ve ragga vokallerle zenginleşen ritim, sıra dışı bir akustik oluşturuyor. Almanya doğumlu olan Sultan Tunç, Türk ve Alman kimliğine sahip olmanın kimi zaman büyük zorluklar yarattığını da iyi bir mizahla şarkı sözlerine ve müziğine yansıtıyor. Tunç, hip-hop müziğini yalnızca müzikal olarak değil politik konuların dile getirildiği bir araç olarak da değerlendiriyor. Rap müziğinin gangster müziği olarak nitelendirilmesinin aksine sanatçının şarkı sözlerinde Public Enemy’nin sözlerinden, Hacı Bektaşi Veli’nin felsefi öğretilerine bile rastlamak mümkün.

Sultan Tunç, 25 Ekim’de Goethe Institut desteğiyle Babylon’da genç yeteneklerle olmaya hazırlanıyor. Düzenleyeceği workshop’ta, İstanbullu gençlerle hip-hop’un farklı biçimlerinin yanı sıra yine hip-hop, break dance, rap, freestyle ve DJ’lik eğitimi verecek. 

Sultan Tunç’un bavulunda Berlin ve İstanbul’dan Özay Fecht (Istanbul/Berlin), DJ Release (Frankfurt) ve Sulukule Gençlik Orkestrası gibi konuklar da var. Tunç, saat 22.00’den sonra başlayacak partide ise DJ Release ile birlikte yeni albümü “Lost in Europe”dan şarkılar çalacak.

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Sultan Tunç

Konum