Shigeto (Ghostly International Night)

House, avant-pop, ambient ve teknonun sofistike isimleriniyle öne çıkan plak şirketi Ghostly, İstanbul’a geliyor. Ghostly International Night’ta Shigeto, Heathered Pearls ve Lord Raja 25 Şubat akşamı Babylon'da dinleyiciler ile buluşuyor.

Shigeto       

Babasının Motown ve caz plakları ile büyüyen Zack Saginaw, davul çalmaya başlamasının ardından farklı gruplarla birlikte Detroit müzik sahnesine dahil oldu. The New School New York’da caz eğitimi alan sanatçının Londra’da elektronik müzik ve prodüksiyon ile tanışması ile “Shigeto”nun faaliyetleri başladı. Büyümek anlamına gelen Shigeto, sanatçının müziğini bir anlamda özetliyor. Geçtiğimiz yıl yayınladığı “Intermission” albümü dışında Dave Douglas’ın “High Risk” albümünde de yer alan Shigeto, caz kökeninden kopmadan hip-hop ve funk ritimlerini synth, perküsyon ya da sokakta kaydedilmiş seslerle harmanlıyor.

Heathered Pearls

Polonya’da doğan ve Brooklyn’de büyüyen Jakub Alexander, Ghostly International’ın yeni yeteneklerden biri. 2012’de Heathered Pearls adıyla ilk albümü “Loyal”ı yayınlayan Alexander, ambient müzik ile tanıştıktan sonra, tür ile bağdaştırılan “pure moods” klişesine karşı çıkarak kendi yorumunu yaratıyor. “Loyal” albümünü gece uzaktan gelen okyanus dalgalarına benzeten Heathered Pearls, bu yıl yayınlanan ikinci albümü “Body Complex”te hayranlarına daha tempolu ve tekno’dan ilham alan parçalar sunuyor.

Lord Raja

New York’ta yaşayan 22 yaşındaki Chester Raj Anand, 2011’de Asthmatic Kitty Records üzerinden InfinitiRock adıyla kayıtlar yayınladı. Ardından 2014’te Ghostly International ile çalışmaya başlayan genç sanatçı, Lord Raja adıyla ilk uzunçaları “A Constant Moth”u müzikseverlerle paylaştı. Klasik hip-hop ritimlerini ambient, glitch ve synth ile güçlendiren Lord Raja, Ghostly International'ın tarzını en iyi taşıyan isimlerden biri.

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
20:30 Dalt Wisney
21:00 Heathered Pearls
22:00 Shigeto
23:10 Lord RAJA

Konum