29. Akbank Caz Festivali: KOKOROKO

Bugüne dek ikonik sahnelerde konserler veren KOKOROKO, bir başka unutulmaz performans için bu kez Akbank Caz Festivali’ne konuk oluyor.

KOKOROKO’nun müziğinde Afrobeat sevgisi, Kuzey Afrika köklerinin Londra ilhamıyla buluştuğu, üflemeli enstrümanlarla güçlenen çarpıcı bir sound’a dönüşüyor. Trompetçi Sheila Maurice-Grey’in liderliğindeki sekiz kişilik yıldızlar topluluğu; trompet, alto saksafon, trombon, gitar, klavye, kontrbas ve perküsyonun yarattığı uyum sayesinde sahnede her zaman güçlü ve etkileyici performanslar sergiliyor. Kuzey Afrika’nın efsane müzisyenlerinden Fela Kuti, Ebo Taylor ve Tony Allen’ın izinden giden KOKOROKO, eşsiz ve büyüleyici melodiler yaratmayı çok iyi biliyor. Grubun hit parçası Abusey Junction, Brownswood’un Londra’nın genç caz sahnesinden yıldız isimlere yer verdiği albüm projesi We Out Here’da yer aldı. Aynı parça, bu yılki Worldwide Awards’da “Yılın Şarkısı” ödülüne layık görüldü. Mart ayında yayımlanan ve grupla aynı adı taşıyan albümleri ise şimdiden yılın en başarılı albümleri arasına girmiş durumda. Bugüne dek ikonik sahnelerde konserler veren KOKOROKO, bir başka unutulmaz performans için bu kez Akbank Caz Festivali’ne konuk oluyor.

Sheila Maurice-Grey: Trompet
Cassie Kinoshi: Alto Saksafon
Richie Seivwright: Trombon
Oscar Jerome: Gitar
Yohan Kebede: Klavye
Matale Chashi: Bas
Onome Ighmare: Perküsyon 
Ayo Salawu: Davul

Öncesi/Sonrası:

2004 senesinde dinamo.fm’de çalışmaya başlayan Shangri-La, Radar Live Festivali’nin de çekirdek kadrosunda yer aldı. 2010’dan beri Babylon ve birçok diğer festivalin booking’lerini yapan Işıl Kılkış, eklektik seçkilerinde tek bir türe bağımlı kalmayan ve genelde ortak bir duygu veren müziklere yer veriyor. Radyo Babylon ve Radio Adidas’ta “Shangri-La Soundsystem” programlarını yaptı. İstanbul’da Minimüzikhol, Kiki, Babylon, Münferit, Gaspar, Arka Oda, Bina, Kilimanjaro gibi mekanlarda performans sergileyen Shangri-La; Glastonbury, Cappadox ve DICE festivallerinde yer aldı.

https://soundcloud.com/shangri_la_isil_kk

Biletler Biletix'te!

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
20:30 DJ Shangri-La
21:30 KOKOROKO
23:00 DJ Shangri-La

Konum