Turkish Psychedelia Night: Elektro Hafız & kozmonotosman

Yerli sahnenin psikedelik isimleriyle buluştuğumuz “Turkish Psychedelia Night” serisi kapsamında; Anadolu’ya ait melodilerden beslenerek oluşturduğu psikedelik sound’uyla Elektro Hafız ve Anadolu-pop parçalarına yaptığı remix’lerden oluşan disko folk setiyle kozmonotosman, 27 Eylül’de konuğumuz oluyor!

Elektro Hafız

Kökeni Anadolu’ya ait melodileri deneysel ve psikedelik tarzıyla yorumlayarak sunan Elektro Hafız, Almanya’da yaşıyor. Özellikle Almanya’daki performanslarıyla sıklıkla adından söz ettiren müzisyen, kendi ismini taşıyan ilk albümünü İspanyol plak şirketi “Guerssen” etiketiyle 2016’da yayımladı. Albümün dub versiyonunda ise Grup Ses, Hey! Douglas, Komadub, Alphadub, Onofon ve DaFrogg ile ortak çalıştığı parçalar yer aldı. 2018’de yayımlanan, yurtiçi ve yurtdışındaki birçok müzisyenin ortak çalışması olan “Saz Power” albümünün prodüktörlüğünü ve küratörlüğünü yaptı. Elektro Hafız, geçtiğimiz aylarda Grup Ses ile birlikte “Varyete” albümünü yayımladı.

kozmonotosman

kozmonotosman ismiyle tanınan Osman Başaran, 70’lerde Türkiye’de üretilmiş Anadolu-pop ve funk eserlerini elektronik müzikle modernize ederek dans pistine taşıyor. Derdiyoklar İkilisi ve Aşık Emrah gibi isimlerin etkisinde; Selda Bağcan, Barış Manço, Erkin Koray, Fikret Fızılok, Neşet Ertaş ve Arif Sağ gibi isimlerin eserlerine rework’ler yapıyor. Küçük yaşta bağlama çalmaya başlayan ve genç yaşlarında elektronik müziğe merak saran kozmonotosman, müziğinde diskoyla halk müziğini birleştirerek disko folk tarzında üretimler yapıyor.

Biletler Biletix’te!

Etkinlik Programı

21:30 Kapı Açılış

Konum