Barış Manço Doğum Günü Kutlaması

Türkiye müzik tarihinin modern ozanı Barış Manço’yu; nesillere ilham vermiş dünyası ve dilimizden düşmeyen şarkılarıyla anmak için, 3 Ocak akşamı buluşuyoruz! 7’den 77’ye, hep beraber “iyi ki doğdun Barış Abi!” demek için 5. kez bir araya geleceğimiz buluşmada; Murat Meriç ve Lalalar konuğumuz oluyor. Lalalar’ın Barış Manço parçalarına da yer vereceği performansının öncesi ve sonrasındaysa kabin başına Murat Meriç geçiyor.

Lalalar

Ali Güçlü Şimşek, Barlas Tan Özemek ve Kaan Düzarat’tan oluşan Lalalar; 2018’in Şubat ayında yayımladıkları “İsyanlar” teklisiyle yerli psikedelik sahneye hızlı bir giriş yaptı. 70’lerin arabesk ruhunu psikedelik bir yaklaşımla bugüne taşıyan grup; sound’unda sinematik retro basları, elektronik beat’leri, özgün vokalleri ve güçlü kirli gitarları, Anadolu’nun zengin müzik mirasından sample’larla buluşturuyor. Ekim ayında “Hata Benim Göbek Adım” ve “Yalnızca Ölü Balıklar Akıntıyı Takip Eder” teklilerini paylaşan Lalalar, canlı performanslarıyla da dans pistinin iddialı isimleri arasına girdi. 2019 Le Guess Who programında yer alan grup, önümüzdeki aylarda birçok Avrupa ülkesinde sahne alacak.

Murat Meriç

Üniversite yıllarında dinlediği müziklerini tarihine merak saran Murat Meriç; hayatı boyunca plak topladı ve 90’lı yılların ortasında müzik yazarlığına başladı. 1996 yılında “Müzük” dergisinin ekibinde yer aldıktan sonra “Roll” dergisinin kadrosuna dahil oldu. Mürekkep, Birikim, Milliyet Sanat, Virgül, Bant Mag. ve KAFA dergilerinde yazılarını yayımlayan Murat Meriç; aynı zamanda Yeni Binyıl, Radikal, Birgün ve Gazete Duvar gazetelerinde de yazarlık yaptı. Ankara çıkışlı “Radyo Arkadaş”ın kuruluşunda yer aldıktan sonra birçok radyoda programlar yapmaya başlayan müzik insanı, Açık Radyo’daki “Harici Bellek” programını sunmaya devam ediyor. 2003 senesinde hazırladığı “Kırkbeşlik” isimli televizyon programını TRT’de yayımlayan Murat Meriç; 2001’de Kalan Müzik etiketiyle yayımlanan Tülay German albümü “Burçak Tarlası 67-87”yi derledi ve başka pek çok albümde yazar ve danışman rollerini üstlendi. 2006’dan bu yana “Pop Dedik / Türkçe Sözlü Hafif Batı Müziği”, “100 Şarkıda Memleket Tarihi” ve “Hayat Dudaklarda Mey” adlı üç kitabını yayımlayan ve Türkiye’nin önde gelen müzik yazarları arasında yer alan Murat Meriç, üzerinde çalıştığı birçok projesine de devam etmekte.

Biletler Biletix’te!

Etkinlik Programı

21:30 Kapı Açılış
22:00 Murat Meriç
23:00 Lalalar
00:30 Murat Meriç

Konum