The Raws - Post Dial

Babylon’da Alternatif Cumartesi. Türkiye’nin gelecek vaat eden alternatif rock grupları Babylon sahnesini 30 Ekim Cumartesi gecesi işgal ediyor. 

Gecede ilk olarak sıra dışı sahne şovları ve enerjileriyle oldukça ses getiren 3 kişilik rock’n’roll orkestrası The Raws sahne alacak. The Raws, ilk 45'liklerini 2007’de İsviçre yeraltı rock’n’roll sahnesinin en önemli ismi Reverend Beatman ile beraber Almanya çıkışlı Squoodge Records etiketiyle yayınladı. Ekim 2008’de yayınladıkları ikinci albüm 'Let’s Have a Bondage Blues’un ardından Almanya turnesine çıkan grup, buna ek olarak Hırvatistan ve İspanya’daki alternatif müzik festivallerinde de yer aldı.

The Raws’ın sert ve hızlı açılışından hemen sonra elektronik/rock ikilisi Post Dial, Babylon sahnesini devralacak. Gitar, synth ve vokal’de Yiğit Bülbül, davul, synth ve vokal’de Sinan Tınar'dan oluşan Post Dial, 2007 yılında 'Lights Off, Here It Is' adlı EP'lerini Myspace üzerinden yayınlamıştı. Albüm sonrasında İstanbul’daki belli başlı mekanlarda ve Rock’n Coke’ta sahne alan Post Dial aynı zamanda Zoot Woman ve Archive gibi önemli grupların konserlerinde açılışı yaptı. Mart 2010’da ikinci albümleri ‘You Are Not Alone’'uwww.postdial.net üzerinden ücretsiz olarak yayınlayan Post Dial’a sahnede synth ve organ’da Ozan Tekin, bas gitarda İdris Akbulut ve saksafonda Emir Erünsal katılıyor.

Gecenin açılışı ve kapanışı ise Reset Magazine DJ’lerinden.

Etkinlik Programı

22:30 Kapı Açılış
00:00 Post Dial
00:00 The Raws

Konum