Garanti Caz Yeşili: Uluslararası Caz Günü: The Michael Leonhart Orchestra

The Michael Leonhart Orchestra; Barış Ertürk, Burak Ayrancı, Doruk Gönentür, İsmail Tunçbilek, İzzet Kızıl, Serhan Erkol ve Taşkın Akarsu eşliğinde “The Istanbul Suite Part 1” ile Garanti Caz Yeşili Uluslararası Caz Günü konserleri kapsamında, 30 Nisan’da konuğumuz oluyor!

Trompetçi, besteci, prodüktör, aranjör, multi-enstrümantalist ve şarkı yazarı Michael Leonhart; 17 yaşında Grammy ödülü alarak, bu ödülü alan en genç müzisyen olarak tarihe geçti. Müzik kariyeri boyunca sinema, televizyon ve tiyatro prodüksiyonları için de besteler hazırlayan Leonhart; James Brown’dan Wutang Clan’e, Meryl Streep’ten Isaac Mizrahi’ye, Baz Luhrmann’dan Brian Eno’ya kadar birçok sanatçıyla birlikte çalıştı. Mark Ronson ve Bruno Mars’ın Grammy ve Brit Awards gibi birçok ödül kazanan parçası “Uptown Funk”ta trompet çaldı. İçinde yer aldığı her projeyle övgüler toplayan müzisyen; Ringo Star, Paul Simon, Elvis Costello, Eric Clapton, Yoko Ono, A Tribe Called Quest, Henry Mancini, Phil Collins, Roots, Thuston Moore, Kim Gordon, Steven Tyler, Mos Def, Joey Bada$$, Lenny Kravitz, Scissor Sisters ve Blonde Redhead’in de arasında olduğu sayısız müzisyenle performanslar verdi ve kayıtlar yaptı.

The Michael Leonhart Orchestra’nın, çalışmaları sürmekte olan çıkış albümü “The Painted Lady Suite” geçtiğimiz yaz yayımlandı. Farklı müzik türlerinin etkisinde, 15 enstrümandan oluşan bir topluluk olan The Michael Leonhart Orchestra; Sharon Jones & The Dap-Kings, The Mingus Big Band, Maria Schneider’s Orchestra, Roots ekiplerinden ve New York caz ve soul müzik sahnesinden yetenekli müzisyenlerden oluşuyor. 2 yıldır sahne performanslarıyla dikkat çeken topluluk; Leonhart’ın orijinal bestelerinin yanı sıra Wutang Clan, Fela Kuti, Duke Ellington, Frank Zappa ve Bernard Herrmann’ın eserlerinden yaptıkları aranjmanlarına yer veriyor. 30 Nisan Uluslararası Caz Günü için Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında gerçekleşecek konserde The Michael Leonhart Orchestra’ya Barış Ertürk (bariton saksafon), Burak Ayrancı (çello), Doruk Gönentür (trompet), İsmail Tunçbilek (bağlama), İzzet Kızıl (perküsyon), Serhan Erkol (tenor saksafon) ve Taşkın Akarsu (trombon) eşlik ediyor.

Şef ve Trompet: Michael Leonhart 

Gitar: Robbie Mangano 

Akustik Bas: Joe Martin 

Davul: Kevin Raczka

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 The Michael Leonhart Orchestra

Konum