Roy Ayers

Babylon Mart ayında bir efsaneyi daha ağırlamaya hazırlanıyor. Caz, Funk ve R&B dünyalarının kesiştiği noktada 1960'lardan bu yana en önemli figürlerden biri olmayı sürdüren Roy Ayers, 40 yılı aşan müzikal macerasını özetleyen sahne performansıyla bir kez daha Babylon sahnesinde.

1970'lerde funk-disko dünyasını sarsan “Running Away” ve özellikle “Everybody Loves The Sunshine “gibi unutulmaz hitlere imza atan Ayers, 1980'lerde efsanevi Fela Kuti'yle birlikte çalışmaya başladı. 1990'larda Guru'nun Jazzmatazz serisinde müzikseverlerle buluşan Roy Ayers, hip hop ve caz'ı ustalıkla birleştirerek Erykah Badu, Eric Benet ve Masters At Work ekibiyle yaptığı çalışmalardan sonra yeni kuşakları da hayran kitlesi içine katmayı başardı. En son 2006 yılında Babylon’da verdiği konserlerle izleyenlere unutulmaz bir gece yaşatan Roy Ayers Garanti Caz Yeşili kapsamında 31 Mart Perşembe gecesi Babylon’u bir kez daha ziyaret edecek!

 

Roy Ayers - Vibes and Vocals

Donald Nicks - Bass

Lee Pearson - Drums

Ray Gaskins - Saxophones

Mark Adams - Keyboard

John Pressley – Backing Vocals

 

***Bonus Kard ve Extra Genç Kart kullanıcılarına, Garanti Caz Yeşili konser biletlerinde %20 indirim uygulanacaktır. Her kart ile 2 bilet alınabilir. 

Etkinlik Programı

20:00 Kapı Açılış
21:30 Roy Ayers

Konum