Blanco White, Öncesi: Can Güngör

Londra çıkışlı müzisyen ve şarkı yazarı Josh Edwards; sound’unda Latin Amerika, İspanya, Flamenko etkisi taşıyan folk-pop projesi “Blanco White”yla ve öncesinde müzisyen ve şarkı yazarı Can Güngör ile 5 Aralık’ta konuğumuz oluyor!

Blanco White

İspanya’nın Endülüs Bölgesi’nde yaptığı gitar çalışmalarının ardından, Güney Amerika’daki And Bölgesi’ne ait enstrüman “charango”yu ve farklı geleneksel gitar çalış tekniklerini öğrenen Edwards; Endülüs ve Latin Amerika gitar stillerini Flamenko etkili bir folk-pop sound’unda bir araya getiriyor. Blanco White, 2016 senesinin başında prodüktörlüğünü kendi üstlendiği çıkış kısaçaları “The Wind Rose”u Yucatan Records etiketiyle paylaştı. Prodüktörlüğünü Bear’s Den, Matt Corby ve Daughter gibi birçok müzisyenle çalışmış Ian Grimble’ın yaptığı ikinci kısaçaları “Colder Heavens”ı 2017’de yayımlayan müzisyen; 2018’in son aylarında paylaştığı son kısaçaları “Nocturne” ile dinleyici kitlesini genişletti. Çıkış albümünün hazırlıklarını sürdüren Blanco White; yayımladığı tekliler ve kısaçalarlarla Spotify’da yüksek dinlenme sayılarını görürken, “Nocturne”ün Spotify stüdyolarında kaydettiği tekli versiyonunu da 2018’in Ekim ayında dinleyicileriyle paylaştı.

Can Güngör

Kendi yazdığı şarkılar ve birçok sanatçı için yaptığı düzenlemelerle dikkat çeken Can Güngör, ilk solo albümü “Silik Düşler”i 2015 yılında yayımladı. Kişisel hikayelerini sakin, sade bir üslupla ve yenilikçi düzenlemelerle yer aldığı albüm; birçok müzik eleştirmeni ve müzik mecrası tarafından yılın en iyi albümleri arasında gösterildi. 2016 yılının sonunda “Yalnız Ölmek” teklisini video klibiyle paylaşan müzisyen; dinleyenler tarafından yoğun ilgi gördü ve birçok platformda listelerin başında yer aldı. 2018 yılı itibariyle ikinci albüm çalışmalarına başlayan Can Güngör, albümde yer alacak “Teselli” ve “Dışarda Kış” teklilerini paylaşarak “Sular Dar” albümünün farklı müzikal uçlarını dinleyicisine sundu.

Biletler Biletix’te!

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:00 Can Güngör
22:15 Blanco White

Konum