Nada

İlk albümleri ‘’Oda’’’yı Mart ayında yayınlayan, masalsı müzikleriyle dikkat çeken Nada, Babylon’daki ilk konserini 5 Nisan Salı akşamı vermeye hazırlanıyor!

Aynı ailede doğup büyüyen Selen Hünerli ve Miray Kurtuluş için müzik, çocukken yetişkinlerin dünyasından kaçmak için sığındıkları bir oyun alanıydı. Bilinmeyen, bilinenin içinde tanınmayan, görünenin içinde görünmeyen ve seslerin içindeki sessizlik onları büyüledi. Sanskritçe'de içsel ses ve evrenin sesi, Sırpçada umut, İspanyolcada hiçlik anlamına gelen “Nada”yı kendilerine isim olarak alan ikili, bir yandan kendi parçalarını yaparken, diğer yandan Mira ve Norrda isimli iki farklı projede yer aldı. Selen Hünerli 2007 yılında Norrda ile, Miray Kurtuluş ise 2008 yılında Mira ile, ilk albümünü yayınladı. 2010 yılında ise Nada'nın “Oda” isimli ilk albümünün kayıtlarına başladılar. Albüm öncesi, albümden bir parça olan “Gece Düştü”, Almanya'da yayınlanan “I Love Istanbul” isimli bir toplama albümde yayınlandı. Büyük bir özenle kaydedilmiş yaylı enstrümanlar, gitar, glockenspiel, vibrafon ve çeşitli perküsif oyuncaklar ile karanlık elektronik bir ses dünyasının birleşimi olan ‘’Oda’’,  yolculuğunu New York'ta yapılan mix ve mastering ile tamamladı . Bu toprakların bilgeliği ile evrensel bir dünya görüşünü harmanlayan derin ve vurucu sözlerden oluşan albüm, sözleri ve müziği  Selen ve Miray’a, düzenlemeleri ise Tunç Çakır’a ait, 12 parçadan oluşuyor.

 

Bu gecenin açılışını ise kendilerine has tarzlarıyla dikkatleri üzerine çeken Fuji Kureta’dan! 2008 yazında Şahin Kureta ve Deniz Öztürk tarafından kurulan Fuji Kureta yaratıcı ritimleri, yumuşak ama güçlü melodileri, Fransızca ve İngilizce sözleri ile Türkiye’de alışılmadık bir müzik türünün temsilcileri olarak kendilerini ispat ettiler. Music Factory 2009 Electronica birincisi olan grup, 2010 Mayıs ayında Slovakyalı netlabel GERGAZ üzerinden SWEETS adında bir EP yayınladı, grup aynı yıl Freshtival’da da başarılı bir performans gösterdi

Türkiye’nin son dönem alternatif müziğinin taze kanları Nada ve Fuji Kureta performanslarından sonra elektro/dans ikilisi Fecr-i Ati Babylon’da geceyi devam ettirecek!

 

21.00 Fuji Kureta

22.00 Nada

After Party by Fecr-i Ati  

Etkinlik Programı

20:00 Kapı Açılış
00:00 Fecr-i Ati
21:00 Nada
22:00 Fuji Kureta

Konum