Benim Şehrim Benim Sesim Konseri, Öncesi: Natalia Mamcarczyk

Beats By Girlz “Benim Şehrim, Benim Sesim” projesinin katılımcıları, yeni albümde yer alan parçaları seslendirecekleri performanslarıyla 5 Nisan akşamı konuğumuz oluyor!

Beats By Girlz Türkiye’nin British Council destekleriyle düzenlediği Birleşik Krallık merkezli Saffron Records iş birliğiyle kurulan “Benim Şehrim, Benim Sesim”, kariyerinin başındaki müzisyen kadınlar için bir sanatçı gelişim projesi. Projede yer alan sanatçıların yaşadıkları şehirlerin seslerinden ilhamla ürettikleri farklı türdeki bestelerden oluşan albüm dijital platformlarda yerini alacak. Peş peşe gerçekleşecek performanslarda dinleyicisiyle buluşacak proje, 5 Nisan akşamı konuğumuz olacak. Seyircileri dayanışma etrafında yeniden bir araya getirecek olan konserlerin gelirleri, deprem bölgelerinde faaliyet gösteren Hatay Defne Kooperatifi’ne bağış olarak aktarılacak. Orkestrada Kamucan Yalçın, İpek Ektaş ve Seda Kireççi’nin yer alacağı konserde Ezgi Tekin, Ayça Akkın, Ezgi Karadayı, Beril Sarıaltun, Nergis Fırtına, Şebnem Adıyaman, Neval Turhallı, Ecem Şimşek, Derya Cengiz, Rojda Sönmez, Ece Çankaya ve Adile Yadırgı bestelerini seslendiriyor. Geceyiyse DJ kabininde Walya başlatıyor.

Natalia Mamcarczyk (Walya)

Polonyalı Natalia Mamcarczyk, nam-ı diğer Walya, Birleşik Krallık’ta yerleşik bir ses sanatçısı, besteci, prodüktör ve DJ. Alan sesi kaydı, ses manazaraları, özgün prodüksiyonlar ve sonik enstalasyon çalışmaları yapan müzisyen; bugünlerde etkileşimli görsel-işitsel enstalasyonlar ve binoral ses üzerine araştırmalarını sürüdürüyor. Bristol merkezli Hypha Studios sanatçıları arasında yer alan Mamcarczyk, kamuya açık sergi alanında işlerini sergilemeye devam ediyor.

Ayça Akkın

Müzisyen ve tasarımcı Ayça Akkın, İTÜ MİAM’da Etnomüzikoloji bölümünde yüksek lisansını sürdürüyor. Bağlamacı ve vokalist olan Akkın, geçtiğimiz sene çalışmalarına başladığı çıkış albümü “Meetings”i 2023’ün Nisan ayında paylaşacak.

ROJDA

Dicle Üniversitesi Hukuk fakültesi mezun olarak burada yüksek lisansına devam eden Rojda, eş zamanlı olarak müzikle ilgileniyor. Vokalistlik ve şarkı sözü yazarlığı çalışmalarının yanı sıra gitar ve ukulele çalıyor.

Ezgi Tekin

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Sanat Dalı mezunu Ezgi Tekin,  akademinin dışında müzikal üretimlerini yapabileceği alternatif yollar ve alanlar aramaya başladı. Farklı enstrümanlara duyduğu ilgiyle beraber piyano, keman, akustik gitar, ukulele, lir arp ve curabab çalan İzmirli müzisyen, doğduğu şehrin (İzmir) kültürel mirasını yansıtan Rum ve Sefarad ezgilerini seslendiriyor.

Nergis Fırtına

Müzisyen ve editör Nergis Fırtına, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı’nda tamamladıktan sonra çocukluğundan beri sürmekte olan müzik hayatını profesyonel olarak devam ettirmeye karar verdi. Bahçeşehir Üniversitesi Ses Teknolojileri ve Caz yüksek lisans programı altında caz vokal alanında eğitimini sürdüren Fırtına, kendi müzik üretiminde eklektik bir tarz benimsiyor.

Ece Çankaya

Ece Çankaya Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera-Şan ana sanat dalında eğitim görüyor. Klasik müziğin yanı sıra blues repertuarı da olan Çankaya, bugünlerde elektronik tınıların hakim olduğu kendi çalışmalarına yöneldi.

Neval

2017’de yayımladığı ilk teklisi “Terelelli” ile çıkış yapan Neval, aynı sene içerisinde “Agamemnon” ve “Her Anlamlı Şarkı” teklilerini paylaşmaya devam etti. İlk kısaçaları “Taş Avlu”nun ardından dünyanın farklı ülkelerden DJ’ler ile ortak çalışmalarından oluşan “Taş Avlu Remixes” ve “Sahi” teklisiyle birlikte makamsal müziği elektronik bir dünyayla buluşturdu. Son olarak hikaye anlatıcılığını ambient bir sound üzerine kurarak ön plana çıkardığı “Masal” teklisini yayımlayan Neval, şarkı yazarlığı ve prodüksiyon çalışmalarına devam ediyor.

Ecem

Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği mezunu olan Ecem’in İstanbul hayali, Boğaziçi Caz Korosu ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrasının ortak proje konserine seçilmesiyle başladı. Kendi parçalarını ve yaptığı cover’ları dijital platformlar ve Youtube üzerinden dinleyicisiyle paylaşıyor.

Derya Cengiz

Dersim Hozat doğumlu hemşire ve müzisyen Derya Cengiz, 4 yaşında ayrılmak zorunda kaldığı topraklarına ve uzak kaldığı kültürüne yeniden kavuşarak anadili Zazakî, Kurmancî, Türkçe, Ermenice ve Soranice şarkılar yorumluyor. Üniversiteden mezun olduktan sonra lise ve üniversite hayatı boyunca hiç kopmadığı müzikle ilgilenmeye başlayarak perküsyon çalmaya başladı. Çeşitli kolektif çalışmalarda yer alan Derya, Heskîf Orkestra’da 6 yıl korist olarak ve Keybanû, Emedîsa Û Şahmîran müzikalinde yer aldı. 2021 yılında solo çalışmalarını yayımlamaya başlayan müzisyen, Kurmancî şarkılar üretiyor, yorumluyor ve paylaşıyor.

Biletler Biletix ve Mobilet’te!

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
20:30 Natalia Mamcarczyk
21:30 Benim Şehrim, Benim Sesim

Konum