Bajar ve The Bambir

Bajar ve The Bambir insan hakları için sahnede!

Her yıl İnsan Hakları Günü’nde tüm dünyada insan hakları hareketini güçlendirmek için, hak ihlallerine karşı dünyanın dört bir yanından insanlar seslerini yükseliyor. Bu yıl Uluslararası Af Örgütü, 50 yıldır sürdürdüğü insan haklarını savunuculuğunda müzik severleri sahneden seslerini yükseltmeye çağırıyor.

Bajar (şar- şehr-şehir), kentli popüler formlar ile Ortadoğu müzik birikimini Kürtlerin müzikleri ile buluşturarak, 'nostalji'ye yol açabilen 'saf' üsluplar yerine, metropol hayatı içindeki aidiyet duygularına karşılık gelebilecek 'melez' üslupların peşinden gidiyor. Punk ve 'siyahî' müzikal geleneğe yaslanan protest üsluplara sahip çıkan çalışmaları, kültürel buluşmaların zayıflatıldığı günümüzde gettolaşma, kültürel hiyerarşinin neden olduğu ayrımcılık, yeni kültürel normların gündelik ilişkilerdeki izleri gibi birçok can alıcı meseleyi dinleyicileriyle paylaşıyor. 
Eski çağlarda güney Kafkasya’daki müzisyenlerden adını alan Bambir, bugün Ermenistan’ın en ünlü ve profesyonel rock müzik grubudur. İki yıl üst üste Ermenistan Ulusal Müzik Ödülü’nü kazanan grup, şaşırtıcı sahne performansları, etkileyici ve ilginç müzik repertuarlarıyla yetenekli üyeleri, kendine has müzik üsluplarını ortaya koyuyor. Bambir’in şarkılarına evrensellik, aşk ve insanlık yön veriyor. Müzikleriyle düşünce ve duygularını başkaları ile paylaşıyorlar. 
Bajar ve Bambir İnsan Hakları için 6 Aralık Pazartesi akşamı Babylon sahnesinde performans gösterecek.

Etkinlik Programı

21:30 Bajar & The Bambir

Konum