Ozbi

‘’Asi’’ adlı parçasıyla akıllarda yer eden Ozbi ‘’Halk Edebiyatı’’ adlı ilk solo albümünün lansman konseri ile 7 Nisan’da Babylon İstanbul’da sahne alıyor.

Ozbi’nin ilk solo albümü ‘’Halk Edebiyatı’’ 22 Aralık’ta Z Müzik etiketiyle raflarda yerini aldı.

‘’Var olma çabası, yok olmaktan korkmadığında başlar.’’

Rap müziği kendine has lirik, üslup ve melodik bir yapıyla yorumlayan Ozbi'nin şarkılardaki lirik anlayışı bizi bir hikayeden diğer hikayeye götürürken, üslup ve melodik yapıysa sanki bir müzikaldeymişiz hissi yaratıyor. Lansman gecesinde bu tiyatral tavrı izleyiciye sunmayı hedefleyen Ozbi, klasik rap sahnesi yerine canlı enstrümanlar ve müzisyenlerle 7 Nisan salı akşamı Babylon'da sahnede...

Lirik ve konu ağırlıklı 14 şarkıdan oluşan Halk Edebiyatı, kendini bulma çabası içindeki kişinin, sistem tarafından önünün kesilmesini hem metaforik hem de direkt anlatımlar ile betimliyor. kibri ve şehir betonları içine sıkışmışlık hissiyle yüzleşen bir kişi ve bu yüzleşmeyi kaldıramayan bir sistemin anlatıldığı albümde, Asi ve Kazulet şarkıları bonus track olarak yer alıyor. Gülce Duru ve Ayfer Vardar'ın konuk sanatçı olarak yer aldığı albümün söz ve müzikleri Ozbi'ye ait. Yapımcı koltuğunda Hasan Saltık oturuyor. Engin Aslan'ı hem yardımcı yapımcı hem de albümdeki bağlama, lafta, ud ve tambur gibi enstrümanları çalan sanatçı olarak görüyoruz. Albümün prodüktörlüğü ise Ozbi (Onur Dursun) ve Utku Okutan'a ait. Elektrik ve akustik gitarıyla Onur Özçelik, bas gitarıyla Şerif Ersin Ertay ve ''Rant Hilafeti'' isimli şarkının aranjmanı ile Mayki (Murat Başaran) yer alıyor. Mix&Mastering işlemleri ise Çaki (Çağan Tunalı) tarafından yapılan albümün, fotoğraf çekimleri ve kapak tasarımı Ogün Akgül’e ait.

Etkinlik Programı

20:30 Kapı Açılış
21:30 Ozbi

Konum