Dayanışma İçin Müzik: Yüzyüzeyken Konuşuruz

Dayanışma İçin Müzik konserleri kapsamında, yerli alternatif ve indie sahnesinin sevilen isimlerinden Yüzyüzeyken Konuşuruz ile 8 Nisan akşamı buluşuyoruz.

Pozitif olarak dayanışmanın gücüne inanıyoruz, yaşadığımız bu felaketin etkilerini ancak dayanışmayla ve birlikteliğimizle azaltacağımızı biliyoruz. Kültür-sanat kurumları paydaşları olarak; sanatçılarla ve sanatçı yönetim ekipleriyle dayanışma içerisinde, topluma destek olacağımız ve kültür-sanatın sürdürülebileceği bir süreç için çalışıyoruz. Bütün ahalimizi ve müziksever misafirlerimizi bu sürecin bir parçası olmak üzere davet ediyoruz ve desteklerini bekliyoruz. 

23 Mart - 15 Nisan tarihleri arasında Babylon’da gerçekleştireceğimiz “Dayanışma İçin Müzik” konserlerinin bilet gelirlerinin tamamını 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem felaketlerinden etkilenenlere yardım amacıyla bağışlayacağız. Programda yer alan sanatçılarımızın değerli destekleriyle mümkün olan bu dayanışma konserlerin bilet satış gelirleri, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın yarattığı deprem felaketinden etkilenen müzik öğrencilerine ve eğitmenlerine enstrüman temin etmek üzere kullanılacak “Deprem Bölgesi Enstrüman Destek Fonu”na katkıda bulunacaktır. Biletix ve Mobilet’in destekleriyle, yapılacak olan satışlarda hizmet bedeli eklemesi yapılmayacaktır. Detaylı bilgi için: https://babylon.com.tr/tr/dayanisma-icin-muzik

Yüzyüzeyken Konuşuruz

Indie folk sound’larıyla yerli alternatif müzik sahnesinin sevilen isimlerinden Yüzyüzeyken Konuşuruz, 2011 yılında Kaan Boşnak ve Engin Sevik’in bir araya gelmesiyle kuruldu. 2013’te dinleyicisiyle buluşan çıkış albümleri “Evdekilere Selam”da eski şarkılarını yeniden düzenleyen ekip; yeni şarkılarını ve yenilikçi müzikal arayışlarını sundukları ikinci albümleri “Otoban Sıcağı”nı 2014 yılında yayımladı. Indie folk ekseninde kurdukları sound’ları üzerinde yaptıkları deneylere, elektronik elementleri ve dans beat’lerini de ekleyerek sürekli dönüşüm halindeki müzikal yolculuğuna devam eden Yüzyüzeyken Konuşuruz; dinleyici kitlesini de genişletmeye devam ediyor. Gitarda ve vokalde Kaan Boşnak, elektrik gitarda ve synth’lerde Engin Sevik, bas gitarda Can Tunaboylu, davulda Can Kalyoncu’dan oluşan grup; 2018 yılında yayımladığı albümleri “Akustuk Travma” ile yükselişe geçti ve üretimlerine devam ederek “Boş Gemiler”, “Ölsem Yeridir”, “Sen Varsın Diye” ve “Gençliğimi Geri Ver” teklilerini dinleyicisiyle paylaştı. Grup, 2022 Eylül ayında yayımladıkları “Kaş II” ile listelerdeki yükselişlerine devam ediyor.

Gecenin biletlerine Biletix’ten ve Mobilet’ten ulaşabilirsiniz. 

Etkinlik Programı

21:00 Kapı Açılış
22:00 Dayanışma İçin Müzik: Yüzyüzeyken Konuşuruz

Konum